LETA13 нояб.

Austrija plāno ieviest preventīvo apcietinājumu notiesātajiem par terorismu

Austrijas valdība plāno paturēt ieslodzījumā ilgāk par piespriesto termiņu personas, kas notiesātas par terorismu, ja tās neatsakās no ekstrēmistiskiem uzskatiem.

"Ja noziedzniekus ar garīgiem traucējumiem var ieslēgt uz mūžu, jo viņi rada draudus, teroristi, kas rada draudus, arī var tikt ieslēgti uz mūžu," preses konferencē šodien paziņoja Austrijas kanclers Sebastians Kurcs.

Bijušajiem ieslodzītajiem, kas, varasiestāžu skatījumā, var radīt terorisma draudus, būs jānēsā elektroniskās aproces, paredz jaunais plāns, kas prezentēts nedēļu pēc terorakta Vīnē.

Valdība arī vēlas piešķirt varasiestādēm tiesības anulēt Austrijas pilsonību personām ar dubultpilsonību un konfiscēt autovadītāju apliecības potenciālajiem uzbrucējiem.

2.novembrī 20 gadus vecais albāņu izcelsmes "Islāma valsts" atbalstītājs Kujtims Fejzulais sarīkoja apšaudi Vīnes centrā, nogalinot četrus cilvēkus un ievainojot vairāk nekā 20. Viņu pašu nošāva policija.

Fejzulais, kuram bija Austrijas un Ziemeļmaķedonijas pilsonības, decembrī tika atbrīvots no ieslodzījuma pirms termiņa un iesaistīts deradikalizācijas programmā. Viņš bija notiesāts par mēģinājumu doties uz Sīriju, lai pievienotos teroristu grupējumam "Islāma valsts".

Austrijas valdība ir izpelnījusies kritiku, nākot gaismā informācijai, ka policija nav rīkojusies, lai gan novērojusi, kā Fejzulais jūlijā tiekas ar radikālajiem islāmistiem no Vācijas un Šveices.

Policija pirms uzbrukuma Vīnē saņēmusi informāciju no Slovākijas, ka Fejzulais jūlijā Slovākijā mēģinājis iegādāties munīciju.

Статьи по теме