LETA2 нояб.

Francijā sašauts Grieķijas pareizticīgo baznīcas garīdznieks

Francijā, Lionā, sestdien sašauts Grieķijas pareizticīgo baznīcas garīdznieks, un policija meklē šāvēju, kam izdevies aizbēgt.

Garīdznieks, Grieķijas pilsonis, sašauts vēderā brīdī, kad slēdzis ciet savas baznīcas durvis, ziņu aģentūrai AP pastāstījis policijas pārstāvis. Viņš nogādāts slimnīcā ar dzīvībai bīstamiem ievainojumiem.

Uzbrucējs bijis bruņots ar medību šauteni un darbojies viens.

Policija bloķējusi baznīcas apkaimi un brīdinājusi cilvēkus netuvoties tai.

Uzbrukuma iemesli nav zināmi. Tas noticis laikā, kad Francijā valda spriedze, ko izraisījušas karikatūras par pravieti Muhamedu, divas nedēļas pēc tam, kad islāma ekstrēmists nogriezis galvu franču skolotājam, kurš stundā par runas brīvību bija skolēniem rādījis šādas karikatūras, un divas dienas pēc tam, kad Nicā ar nazi bruņots vīrietis Dievmātes bazilikā nogalināja trīs cilvēkus, vienam upurim pārgriežot rīkli.

Francijas terorisma apkarošanas dienesti sestdienas uzbrukumu neizmeklē, tomēr iekšlietu ministrs uzdevis īpašai darba grupai sekot šim gadījumam, kamēr šāvējs nav notverts.

Tikmēr Francijas premjerministrs Žans Kastekss vēlreiz apliecinājis, ka valdība gatavojas izvietot pie skolām un dievnamiem militāru apsardzi.