LETA11 нояб.

Spānijā tiesas priekšā stāsies trīs vīrieši, kas apsūdzēti par saistību ar 2017.gada teroraktiem

Spānijā otrdien tiesas priekšā stājas trīs vīrieši, kas apsūdzēti līdzdalībā 2017.gadā notikušajos teroraktos Barselonā un Kambrilsā.

Šajos teroraktos dzīvību zaudēja 16 cilvēki.

Trīs vīrieši apsūdzēti par palīdzības sniegšanu teroristiem, kurus uzbrukuma laikā nošāva policija.

Tiesas prāva sāksies otrdien Madridē un, domājams, ilgs līdz 16.decembrim.

Divi vīrieši - 23 gadus vecais Spānijas pilsonis Mohameds Huli Čemlals un 31 gadu vecais Marokas pilsonis Driss Ukabirs - apsūdzēti par piederību džihādistu šūniņai. Prokuratūra lūgusi tiesai piespriest viņiem attiecīgi 41 un 36 gadus ilgus cietumsodus.

Viņiem izvirzītas apsūdzības par piederību teroristu organizācijai, sprāgstvielu ražošanu un glabāšanu un mēģinājumiem nodarīt plašus postījumus. Šīs apsūdzības saistītas ar nejaušu sprādzienu Alkanarā, aptuveni 200 kilometrus uz dienvidiem no Barselonas, dienu pirms teroraktiem.

Ēkā glabājās sprāgstvielas un gāzes cisternas, un Čemlals vēlāk izmeklētājiem atzinās, ka šūniņa plānoja vēl plašākus uzbrukumus. Materiāli, ko viņi plānoja izmantot uzbrukumos, sprādzienā tika iznīcināti, atklāja policija. Eksplozijā gāja bojā arī šūniņas līderis.

Ukabirs apsūdzēts arī par to, ka iznomājis mikroautobusu, kas tika izmantots uzbrukumā Barselonā.

Trešais vīrietis, kam šodien jāstājas tiesas priekšā, 27 gadus vecais Marokas pilsonis Bens Iaza apsūdzēts par sadarbību ar teroristiem. Prokuratūra lūgusi tiesu piespriest viņam astoņu gadu ilgu cietumsodu.

2017.gada 17.augustā Barselonā cilvēku pūlī uz tūristu iecienītās Ramblas ielas ietriecās autofurgons, bet dažas stundas vēlāk Kambrilsā notika otrs uzbrukums. Šajos teroraktos dzīvību zaudēja 16 cilvēki un aptuveni 140 tika ievainoti.

Sešus 17 līdz 24 gadus vecos marokāņu izcelsmes jauniešus, kas uzbrukumus pastrādāja, nogalināja policija.

Atbildību par uzbrukumiem uzņēmās teroristu organizācija "Islāma valsts".