LETA27 нояб.

Austrijā bažās par terorismu pastiprināti apsargā lūgšanu vietas

Austrijas policija ceturtdien pastiprinājusi lūgšanu vietu apsardzi, pavēstīja iekšlietu ministrs Karls Nehammers, šo soli skaidrojot ar informāciju, kas iegūta, izmeklējot Vīnes centrā 2.novembrī notikušo teroraktu.

"Atbilstoši izmeklēšanas rezultātiem mēs nevaram izslēgt iespēju, ka noziedznieks gribēja uzbrukt upuriem baznīcās," preses konferencē sacīja ministrs.

Policija, pastiprinot lūgšanu vietu apsardzi, vēlas novērst līdzīgus uzbrukumus šajā "sensitīvajā fāzē pēc terorakta", norādīja Nehammers.

Policijas operatīvie darbinieki izstrādā aizsardzības plānus dažādām reliģiskajām kopienām, sacīja ministrs, piebilstot, ka Austrijā ir vairāki tūkstoši lūgšanu vietu.

Jau vēstīts, ka albāņu izcelsmes "Islāma valsts" atbalstītājs Kujtims Fejzulajs 2.novecmbrī Vīnes centrā nošāva četrus cilvēkus, bet 20 ievainoja.

Policijas operācijas gaitā arī pats terorists tika nošauts.

Fejzulajs, kuram bija Austrijas un Ziemeļmaķedonijas pilsonības, decembrī tika atbrīvots no ieslodzījuma pirms termiņa un iesaistīts deradikalizācijas programmā. Viņš bija notiesāts par mēģinājumu doties uz Sīriju, lai pievienotos teroristu grupējumam "Islāma valsts".

Prokuratūra uzsākusi izmeklēšanu saistībā ar 21 iespējamo līdzzinātāju, kas varēja būt iesaistīti šajā noziegumā, tomēr pašā šaušanā nepiedalījās.