LETA4 нояб.

Francijas operācijā Mali nogalināti 50 džihādisti

Francijas bruņoto spēku operācijā Mali centrālajā daļā pagājušajā nedēļā nogalināti vairāk nekā 50 ar grupējumu "Al Qaeda" saistīti džihādisti, pirmdienas vakarā pavēstīja Francijas valdība.

"Es gribētu paziņot par ļoti svarīgu operāciju, ko misijas "Barkhane" spēki īstenoja Mali 30.oktobrī," vizītes gaitā Bamako sacīja Francijas aizsardzības ministre Floransa Parlī.

Operācijas gaitā "neitralizēti vairāk nekā 50 džihādisti un konfiscēti ieroči un materiāli", norādīja ministre.

"Sagūstīti četri teroristi," sacīja Francijas bruņoto spēku pārstāvis sakariem ar presi Frederiks Barbrī.

Atrasti spridzekļi un pašnāvnieku vestes, viņš teica žurnālistiem, piebilstot, ka grupējums "grasījās uzbrukt armijas pozīcijām reģionā".

Francijas operācija notikusi līdzās Burkinafaso un Nigēras robežām, kur valdības spēki karo ar islāmistu nemierniekiem, pēc sarunām galvaspilsētā Bamako ar Mali pārejas valdības pārstāvjiem sacīja Parlī.

Operācija uzsākta pēc tam, kad "trīs robežu" rajonā no drona pamanīta ļoti liela motociklu karavāna.

Lai paslēptos no izsekošanas, nemiernieki patvērušies zem kokiem, bet Francijas spēki uz apvidu nosūtījuši divus reaktīvos iznīcinātājus "Mirage" un dronu, kas izšāvuši raķetes, "neitralizējot" teroristus, sacīja ministre, piebilstot, ka iznīcināti 30 motocikli.

Operācija bija nopietns trieciens vietējam teroristu grupējumam, kam ar reģionālās džihādistu alianses "Islāma un musulmaņu atbalsta grupējums" starpniecību ir saites ar "Al Qaeda".

Francija cīņai ar nemierniekiem Sāhelas reģionā izvietojusi 5000 karavīru.