LETA27 янв.

Kanādas parlaments aicina "Proud Boys" atzīt par teroristu organizāciju

Kanādas parlaments šonedēļ vienbalsīgi pieņēma rezolūciju, aicinot premjerministra Džastina Trudo valdību atzīt labējā spārna organizāciju "Proud Boys" par teroristu grupējumu.

Rezolūcija ir simboliska, tomēr valdība jau norādījusi, ka veic organizācijas novērošanu un apkopo liecības, kas varētu tikt izmantotas par labu šim solim.

Valdībai jāizmanto "visi pieejamie līdzekļi, lai risinātu balto pārākuma ideoloģijas un naida grupējumu izplatīšanās jautājumu, sākot ar to, ka "Proud Boys" tiek atzīta par teroristu organizāciju", teikts rezolūcijā, kuru ierosināja Jaunā demokrātiskā partija.

Daži "Proud Boys" biedri apsūdzēti par piedalīšanos nekārtībās ASV Kapitolijā 6.janvārī, kad kareivīgi noskaņotie Savienoto Valstu prezidenta Donalda Trampa atbalstītāji Vašingtonā ielauzās likumdevēju sapulces ēkā.

Organizācijas priekšsēdētājs Enrike Tarrio, kas pats ir kubiešu izcelsmes melnādainais amerikānis, tika aizturēts Vašingtonā, jo bija sadedzinājis decembra vardarbīgo protestu gaitā no kādas baznīcas paņemto kustības "Black Lives Matter" plakātu.

Organizācija Kanādā ziņu virsrakstos pirmo reizi nonāca 2017.gadā, kad pieciem flotes karavīriem, kas arī bija "Proud Boys" biedri, tika noteikti disciplinārsodi par indiāņu ceremonijas traucēšanu Halifaksā.

Kanādā vairāki desmiti organizāciju iekļauti aizliegto teroristu organizāciju sarakstā, arī "Al Qaeda", "Hizbollah", "Taliban" un "Islāma valsts".