LETA30 апр.

Francija pēc Itālijas pieprasījuma aizturējusi "Sarkano brigāžu" bijušos biedrus

Atsaucoties Itālijas pieprasījumam, Francijas šonedēļ aizturējusi septiņus kreiso teroristu grupējuma "Sarkanās brigādes" bijušos biedrus un turpina meklēt vēl trīs, pavēstīja Francijas prezidenta Emanuela Makrona birojs.

Lēmumu par vēršanos pret šiem desmit cilvēkiem, kas ir 200 cilvēku vidū, ko Itālija vairākus gadus lūgusi Franciju izdot, pieņēmis Makrons, teikts paziņojumā.

"Sarkanās brigādes" un citi ultrakreisie grupējumi vainojami vardarbībā, kas Itālijā tika pieredzēta tā dēvētajos "svina gados" no 60.gadu beigām līdz 80.gadu vidum.

Baisu slavu iemantojušās "Sarkanās brigādes" tiek vainotas simtos slepkavību un cilvēku nolaupīšanu, arī kristīgo demokrātu līdera un bijušā premjerministra Aldo Moro slepkavībā.

Bijušais Francijas prezidents Fransuā Miterāns savulaik piedāvāja kreisajiem radikāļiem, kas bija atbēguši uz Franciju, aizsardzību pret izdošanu ar nosacījumu, ka viņi novēršas no vardarbības un ka viņi nav apsūdzēti asinsizliešanā.

Šī tā dēvētā Miterāna doktrīna desmitgadēm ilgi radījusi spriedzi Francijas un Itālijas attiecībās.

Septiņi šobrīd aizturētie, kā arī trīs meklēšanā izsludinātie, ir notiesāti par terorismu, teikts Makrona biroja paziņojumā.

Makrons joprojām turas pie Miterāna doktrīnas, tomēr aizturēšana ir daļa no centieniem atrisināt ilgi pastāvējušo spriedzi, teikts paziņojumā.