LETA7 дек.

"Pata" koncerns izveido uzņēmumu mežu īpašnieku un lauksaimnieku kreditēšanai

Mežsaimniecības uzņēmuma "Pata" koncerns izveidojis uzņēmumu "Pata Finance", kas sadarbībā ar Latvijas "Signet Bank" specializēsies finansējuma nodrošināšanā mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem informēja "Pata" pārstāvji.

Kā norādīja uzņēmuma pārstāvji, "Pata Finance" mērķis ir nodrošināt finansējuma pieejamību Latvijas mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem situācijā, kad Latvijas bankās vietējiem uzņēmumiem ir visai ierobežotas iespējas saņemt nepieciešamo atbalstu.

Jaunais uzņēmums, pēc koncerna pārstāvju teiktā, nodrošinās finansējumu mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem, kuriem ir ātri nepieciešami papildu līdzekļi saimnieciskās darbības attīstībai, piemēram, cirsmu iegādei un izsolēm, īstermiņa apgrozāmajiem līdzekļiem, Eiropas Savienības (ES) līdzfinansējuma iemaksām, kā arī citām mežsaimnieku un lauksaimnieku naudas plūsmas sabalansēšanas vajadzībām. Aizdevuma piešķiršanas pieprasījumu plānots izskatīt vienas darbadienas laikā.

"Pata" grupas vadītājs Uldis Mierkalns pauda, ka viņam "kā latvietim ir grūti noskatīties, kā arvien vairāk Latvijas mežu nonāk ārzemnieku rokās". "Pašlaik no 100 lielākajiem privātajiem mežu īpašniekiem 67% jau ir ārzemnieki, bet pašiem latviešiem piederošo mežu platības Latvijā samazinās ar katru dienu. Latvijas iedzīvotāji bieži ir spiesti pārdot savu mežu, jo trūkst līdzekļu, nav iespējams citādi pārvarēt īstermiņa grūtības. Lielās bankas patlaban mazajiem un vidējiem uzņēmumiem palīdz ļoti maz vai nemaz, tām vairāk patīk lielie ārzemju, skandināvu mežu uzpircēji," sacīja Mierkalns.

"Pata" grupas vadītājs atklāja, ka Covid-19 ārkārtējās situācijas apstākļos daudziem ir kļuvis vēl smagāk, tāpēc "Pata" saskata iespēju sniegt palīdzību tiem vietējiem mežu īpašniekiem un lauksaimniekiem, kuriem tā šobrīd ir nepieciešama.

Kā norādīja grupas pārstāvji, "Pata Finance" finansējums būs īpaši piemērots to mežsaimnieku un lauksaimnieku vajadzībām, kuru naudas plūsma ir nevienmērīga. Piešķirtie finanšu līdzekļi ļaus kompensēt nozarei specifiskās nevienmērīgās naudas plūsmas, palīdzot nodrošināt savlaicīgu aizdevumu apmaksu. "Pata Finance" nodrošinās aizdevumu līdz pat 70% no īpašuma vērtības.

Ņemot vērā ārkārtas situāciju valstī, visas ar līdzekļu iegūšanu saistītās formalitātes ir iespējams nokārtot attālināti "www.patafinance.lv".

Jau ziņots, ka "Pata" koncerna konsolidētais apgrozījums pērn bija 168,924 miljoni eiro, kas ir par 11,6% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt grupas zaudējumi bija 2,451 miljoni eiro pretstatā peļņai 2018.gadā.

Koncerna mātes uzņēmums SIA "Pata" reģistrēts 1999.gadā, un tā pamatkapitāls ir 16,135 miljoni eiro. Kompānijas vienīgais īpašnieks un patiesais labuma guvējs ir Latvijas privātpersona Uldis Mierkalns.

"Pata" koncernā ietilpst un 100% "Pata" pieder SIA "Smiltenes MRS", SIA "Pata Board", SIA "Fashion 5", SIA "Fortus", SIA "Pata Energy", SIA "Pata Jēkabpils", Honkongas uzņēmums SIA "Pata Asia" un Lietuvas uzņēmums SIA "Pata AB".

Tāpat koncernā ietilpst AS "Pata Strenči", SIA "Saldus mežrūpniecības uzņēmums", SIA "Eco Fungus", AS "Pata Saldus", Krievijas uzņēmums SIA "Pata Timber" un Krievijas uzņēmums SIA "VVP".

Статьи по теме
PTAC piemērojis 5000 eiro soda naudu "Ondo" par neatbilstošas kreditēšanas reklāmas izplatīšanu
13 авг.
Banku sektora peļņa pirmajā pusgadā samazinājusies līdz 40,3 miljoniem eiro
21 сент.
"Swedbank" sāk dzēst klientiem iepriekšējās krīzes hipotekāro kredītu parādus
6 окт.
"Swedbank" uz laiku apturējusi studiju un studējošo kredītu izsniegšanu
13 нояб.
Latvijā jaunieši vislabprātāk vēlētos dzīvot privātmājā Pierīgā
16 нояб.
Latvija veiks ikgadējas iemaksas palīdzībai Palestīnas bēgļiem Tuvajos Austrumos
12 дек.
Covid-19 krīzes laikā īpaši svarīga ir iedzīvotāju lojalitāte vietējiem ražojumiem
21 дек.
"Food Union" sasniegusi šim gadam izvirzītos komerciālos mērķus
31 дек.
Lauksaimniecības datu centra mājaslapā trešdien nebūs pieejama autorizētā sadaļa
9 февр.
Lauksaimniecībā situācija šobrīd ir ļoti dažāda
6 мар.
No 1.aprīļa iespējams pieteikties atbalstam biodrošības pasākumu ieviešanai
8 мар.
Rīgas mežu attālinātas ugunsgrēku atklāšanas sistēmā investēti 1,154 miljoni eiro
19 мар.
Jauniešiem konferencē marta beigās stāstīs par lauksaimniecībā aktuālajām profesijām
28 мар.
Alojas novadā izglābti mežā apmaldījušies cilvēki
31 мар.
Lauksaimnieki nav ieinteresēti tīšuprāt bojāt ceļus
1 апр.
Covid-19 ietekme ir atšķirīga dažādos lauksaimniecības sektoros
18 апр.
No aprīļa līdz novembra beigām sezonas laukstrādniekiem piemēros īpašu nodokļu režīmu
16 апр.
89% Latvijas iedzīvotāju uzskata lauksaimniecību kā nozīmīgu ekonomikai un eksportam
19 апр.
Zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji" plāno investēt 2,8 miljonus eiro kompleksa izveidē
24 апр.
Kopš 2011.gada Latvijā pārdoto pesticīdu apjoms palielinājies par 49,1%
27 апр.
Ir vairāk jāaizstāv ES lauksaimnieku intereses un konkurētspēja tirdzniecībā
28 апр.