ЛатвияLETA24 апр.

Zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji" plāno investēt 2,8 miljonus eiro kompleksa izveidē

Zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji", piesaistot Eiropas Savienības fondu līdzekļus un "Swedbank" aizdevumu, plāno investēt 2,8 miljonus eiro jauna slaucamo govju kompleksa izveidē pavēstīja bankā.

"Swedbank" pārstāvji norādīja, ka šobrīd "Vec-Kurmju" saimniecībā ir 360 slaucamu govju, taču līdz ar jaunās fermas atklāšanu, tajā paredzēts turēt vairāk nekā 600 piena liellopu. Tāpat slaucamo govju kompleksā tiks izmantoti astoņi "Lely" roboti, kas nodrošinās automatizētu barības piestumšanu, fermas tīrīšanu un citas tehniskas funkcijas.

Būvniecības darbus paredzēts pabeigt līdz šā gada beigām.

"Šodien lauksaimniekiem viens no lielākajiem izaicinājumiem ir darbinieki. Darbs govju fermā nav viegls, taču katra kļūda vai neizdarība atspoguļojas ne tikai biznesa rezultātos, bet arī dzīvnieku veselībā. Tāpēc uzskatu, ka modernizācija un investīcijas jaunu, robotizētu risinājumu ieviešanā ir nevis kāds modes kliedziens, bet gan ikdienas nepieciešamība ikvienam, kas gribēs redzēt veiksmīgu sava biznesa attīstību laukos arī pēc pieciem gadiem," pauda "Vec-Kurmju" saimnieks Jānis Freimanis.

Savukārt "Swedbank" lauksaimniecības eksperts, agronoms Raimonds Miltiņš atzīmēja, ka lauksaimniecības nozares ilgtspējīga attīstība un modernizācija ir ļoti svarīga, lai Latvijas lauksaimnieki arī turpmāk būtu konkurētspējīgi pasaules mērogā.

Vecpiebalgas pagasta zemnieku saimniecība "Vec-Kurmji" reģistrēta 1993.gadā, un tās vienīgais īpašnieks ir Freimanis, liecina "Firmas.lv" informācija. 2019.gadā zemnieku saimniecības apgrozījums bija 1,036 miljoni eiro, bet peļņa - 104 877 eiro.

Pēc aktīvu apmēra "Swedbank" ir lielākā banka Latvijā.