ЛатвияLETA28 мар.

Jauniešiem konferencē marta beigās stāstīs par lauksaimniecībā aktuālajām profesijām

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) marta beigās rīkos konferenci "Nākotne gudrā lauksaimniecībā", kurā jauniešiem būs iespēja iepazīt aktuālo profesiju pieprasījumu lauksaimniecībā, kā arī uzzināt, kurās skolās Latvijā tās iespējams apgūt, pauda LLKC.

Centra valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis minēja, ka aizvien mazāk jauniešu izvēlas savu dzīvi un darba mūžu saistīt ar laukiem un tajos nepieciešamajām profesijām. "Kādēļ tā? Vai profesionālajai pēctecībai laukos traucē stereotipi par netīru darbu un zemu atalgojumu vai tomēr kas vairāk? Atbildes uz šiem un citiem jautājumiem kopīgi tad arī meklēsim šajā konferencē," viņš sacīja.

Konference notiks 30.martā no plkst.10 līdz 13.30 un būs skatāma "llkc.lv" tīmekļvietnē, kā arī LLKC "Facebook" un "YouTube" kanālos.

Konferencē "Nākotne gudrā lauksaimniecībā" augkopības saimniecības "Kotiņi" īpašnieks Aldis Ločmelis dalīsies pieredzē par jaunu un zinošu darbinieku piesaisti lauksaimniecībā, savukārt Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Lauksaimniecības fakultātes dekāne Dace Siliņa informēs par profesionālo izglītības iestāžu audzēkņu augstākās izglītības iespējām LLU, bet Veterinārmedicīnas fakultātes dekāns Kaspars Kovaļenko skaidros, kādēļ vērts izvēlēties studijas Veterinārmedicīnas fakultātē.

Tāpat konferencē piedalīsies 12 profesionālās izglītības iestādes no visas Latvijas, lai atbildētu uz jautājumiem par potenciālās izglītības iestādes izvēli.

LLKC darbojas kopš 1991.gada un ir lielākais lauku konsultāciju sniedzējs Latvijas teritorijā. Tā pastāvēšanas mērķis ir veicināt lauku attīstību, paaugstinot lauku uzņēmēju profesionālās un ekonomiskās zināšanas, nodrošināt konsultāciju un mācību organizāciju visos Latvijas novados, paaugstināt lauku iedzīvotāju konkurētspēju Eiropas Savienībā un organizēt Zemkopības ministrijas padotībā esošajās iestādēs strādājošo darbinieku tālākizglītību.