LETA17 сентября 2020

Saeima konceptuāli atbalsta OIK maksājuma atcelšanu elektrības patērētājiem

Saeima šodien pirmajā lasījumā atbalstīja grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā, kas paredz obligātā iepirkuma komponentes (OIK) atcelšanu.

Par likumprojekta virzību Saeimā atbildīgās Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Ralfs Nemiro (KPV LV) skaidroja, ka, atceļoti virskompensācijas jeb obligātā iepirkuma komponenti, iedzīvotājiem rēķinos par elektrību vairs nebūs ailītes ar summu par to. Elektroenerģijas obligāto iepirkumu plānots saglabāt arī turpmāk, taču no ražotājiem elektrību paredzēts iepirkt par biržas cenu. Viņaprāt, tas būtu godīgi un taisnīgi pret visiem tirgus dalībniekiem un sabiedrību kopumā.

Saskaņā ar plānotajām izmaiņām valsts atbalstu elektroenerģijas ražošanai no atjaunojamajiem energoresursiem plānots izmaksāt tikai no valsts budžeta, tādējādi atceļot OIK maksājumu elektrības patērētājiem - mājsaimniecībām, uzņēmumiem.

Likumprojekta anotācijā norādīts, ka, atceļot OIK maksājumu, mājsaimniecībām par patērēto elektroenerģiju būtu jāmaksā vidēji par 15% mazāk nekā iepriekš, uzņēmēju peļņa varētu palielināties apmēram par 0,44%, savukārt ražotāju cenas precēm un pakalpojumiem samazinātos par apmēram 0,2%.

Grozījumi izstrādāti, ņemot vērā Parlamentārās izmeklēšanas komisijas par OIK atbalsta ieviešanas jautājumiem secinājumus par nepamatoto valsts atbalsta maksājuma dubulto tarifu, teikts grozījumu anotācijā.

Только аутентифицированные пользователи могут оставлять комментарии. Войдите, пожалуйста.