ЛатвияLETA22 янв.

"Sadales tīkla" elektrotīklu bojājumi pērn samazinājušies par 8,2%

AS "Sadales tīkls" elektrotīklu bojājumi 2020.gadā samazinājušies par 8,2%, šonedēļ Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) Tautsaimniecības komitejas sēdē sacīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons.

Tāpat pērn atjaunotas vai no jauna izbūvētas elektrolīnijas 1969 kilometru garumā un iztīrītas elektrolīniju trases 4496 kilometru garumā.

Jansons pauda, ka "Sadales tīkls" samazinājis neplānoto elektroapgādes pārtraukumu ilgumu (SAIDI) līdz 194 minūtēm jeb par 8,9%, tāpat par 11,4% samazināts neplānoto elektroapgādes pārtraukumu skaits (SAIFI) - līdz 2,08 reizēm vienam klientam gada laikā.

Vienlaikus uzņēmums uzstādījis 850 500 viedo skaitītāju, kā arī no 50 uz 28 samazināts uzņēmuma bāzu skaits.

Kā "Sadales tīkla" nākotnes uzdevumus pašvaldību pārstāvjiem Jansons prezentēja izmaiņas patēriņa tendencēs, tarifa struktūrās, kā arī virzību uz klimatneitralitāti.

"Sadales tīkla" valdes priekšsēdētājs norādīja arī uz iespējamajiem risinājumiem turpmākai pārvaldei - tendenci mazināt zudumus, elektrotīklos uzstādot augstākās energoefektivitātes transformatorus un saules paneļus zudumu lokālai kompensēšanai, divvirzienu jaudas optimālu vadību, lielāka šķērsgriezuma kabeļus jaudas plūsmu sastrēgumu vietās, kā arī viedo skaitītāju saslēgšanu kopīgā IT platformā.

"Sadales tīkls" ir valstij piederošajā "Latvenergo" koncernā ietilpstošs elektrotīkla uzturētājs un attīstītājs Latvijā. Kompānija nodrošina sadales elektrotīklu ekspluatāciju, atjaunošanu un plānveida attīstību, elektroenerģijas izlietošanas uzraudzību, zudumu samazināšanas pasākumus un elektroenerģijas uzskaiti, kā arī veic jaunu pieslēgumu izveidi.