Sejas atpazīšanas videonovērošanas sistēmas ieviešana Latvijā nebūtu demokrātiska un var skart cilvēktiesības, šādu nostāju šodien Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē pauda Tiesībsarga biroja un Datu valsts inspekcijas (DVI) pārstāvji.
Tiesībsarga biroja Pilsonisko un politisko tiesību nodaļas juridiskais padomnieks Juris Siļčenko norādīja, ka sejas atpazīšanas sistēmas biežāk ievieš autoritārās valstīs, piemēram, Krievijā vai Ķīnā, un šī sistēma neesot demokrātiska.
Biroja pārstāvis norādīja, ka sejas atpazīšanas sistēma pārbaudītu visus sabiedrības locekļus, kuri tiek filmēti, līdz ar to tā pārbaudītu arī tos, kuri nav vainīgi pie kādiem iespējamiem nodarījumiem.
DVI direktore Jekaterina Macuka komisijā norādīja, ka ir strikti jāatdala videonovērošanas sistēmas izveidi privātā teritorijā un sabiedriskā vietā. "Pašlaik ir gadījumi, kad no privātmājas tiek filmēta gājēju ietve, vai kaimiņa pagalms, tādā veidā pārkāpjot datu aizsardzības noteikumus," norādīja inspekcijas pārstāve.
Šāda veida videonovērošana var tikt veikta gadījumos, kad ciema vai kaimiņu apkaime ir vienojusies par teritorijas videonovērošanu.