LETA30 окт.

Saeima noraida JKP priekšlikumu aizliegt azartspēļu zāļu darbību Covid-19 izplatības laikā

Saeimas vairākums vakardien noraidīja Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšlikumu Covid-19 izplatīšanās laikā aizliegt azartspēļu zāļu darbību.

Noraidītais Saeimas deputātu Gata Eglīša (JKP), Krišjāņa Feldmana (JKP) un Janīnas Kursītes (KPV LV) priekšlikums grozījumiem Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likumā būtu paredzējis slēgt azartspēļu zāles Latvijā uz laiku, līdz kumulatīvais Covid-19 gadījumu skaits uz 100 000 iedzīvotājiem samazinās zem 16, vienlaicīgi nosakot Izložu un azartspēļu inspekcijas atbildību likuma izpildes nodrošināšanā.

Iepriekš parlamenta atbildīgajā komisijā Saeimas Juridiskajā biroja pārstāve skaidroja, ka izšķiršanās par šo priekšlikumu būtu politisks jautājums. Vienlaikus Saeimas juriste atzina, ka patlaban būtu grūti pateikt, vai tas neradīs zaudējumus komersantiem un atkal nebūs vēršanās Satversmes tiesā.

Azartspēļu nozares pārstāvis aicināja priekšlikumu neatbalstīt, uzsverot, ka valdība jau ir apstiprinājusi principus, saskaņā ar kuriem tiktu ieviesti papildu ierobežojumi.