LETA25 октября 2020

Reģionālie centri lūdz Saeimu nākamā gada budžetā nodrošināt finansējumu to pamatfunkcijām

Reģionālo attīstības centru apvienība (RACA) vērsusies pie Valsts prezidenta, Saeimas priekšsēdētājas un frakcijām ar lūgumu rast iespēju grozīt valdības apstiprināto 2021.gada valsts budžeta un pavadošo likumu projektus, lai nodrošinātu ieņēmumu bāzes sarukuma kompensāciju tām pašvaldībām, kuras tā dēļ var būt spiestas ierobežot savu pamatfunkciju izpildi informēja RACA padomnieks Rolands Pētersons.

RACA valdes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis (Vidzemes partija) vēstulē Valsts prezidentam un Saeimai pauž pārliecību, ka ne visas valdības nākamgad paredzētās nodokļu izmaiņas ir pārdomātas, savlaicīgas un vērstas uz sociālās un reģionālās nevienlīdzības mazināšanu sabiedrībā.

RACA uzskata, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu pašvaldību daļas samazināšana no 80% uz 75% kombinācijā ar virkni papildu izdevumu, kas saistīti ar iecerēto minimālās algas, pirmsskolas pedagogu algu, garantēta minimālā ienākuma un mājokļa pabalsta celšanu un citiem pasākumiem, 2021.gadā var negatīvi ietekmēt daudzu pašvaldību spēju īstenot savas likumā paredzētās funkcijas. Īpašas bažas ir par sākto un paredzēto investīciju projektu turpmāko likteni.

Apvienība arī principā nepiekrīt IIN ieņēmumu pārdalei par labu valsts pamatbudžetam, jo valsts/pašvaldību funkciju sadalījumam pēdējos gados ir tendence aizvien vairāk sliekties pašvaldību virzienā, kā arī šī pārdale ir pretrunā ar ideju, ka pašvaldību rocībai ir jābūt atkarīgai no tās veikuma lokālās ekonomikas attīstīšanā, teikts vēstulē.

RACA biedru aprēķini liecinot, ka 2021.gada budžetā paredzētie pasākumi dažādu sociālo grupu atbalstam kopā ar IIN ieņēmumu pārdales radītajiem zaudējumiem tiem kopumā varētu prasīt par 40 miljoniem eiro samazināt bāzes izdevumus, salīdzinot ar 2020.gadu.

Написать комментарий