ЛатвияLETA28 янв.

Interaktīvo azartspēļu operatoru vietnēs reģistrēto jauno klientu skaits pērn sarucis

Latvijas Interaktīvo azartspēļu biedrības biedru interaktīvo azartspēļu vietnēs pagājušajā nedēļā reģistrējušies 15 426 jauni klienti, kas ir par 3% mazāk nekā 2019.gadā pavēstīja biedrībā.

Biedrībā ietilpstošā azartspēļu operatora "11.lv" valdes priekšsēdētājs Jānis Trēgers atzīmēja, ka, sekojot daudzās sfērās novērojamai pakalpojumu digitalizācijai, arī interneta izklaides industrija visā pasaulē, tostarp Latvijā piedzīvoja augšupeju. taču 2020.gadā šī attīstība sabremzējās.

"Statistika parāda, ka Latvijas iedzīvotāju finanšu pratība ir pietiekamā līmenī. Savukārt atbildīgu spēli veicinošajiem pasākumiem un rīkiem, kurus piedāvā visi Latvijas Interaktīvo azartspēļu biedrības biedri, lielākie Latvijā licencētie interaktīvo azartspēļu operatori, ir būtiska loma šo pratību izaugsmei," pauda Trēgers.

Tostarp viņš minēja, ka arī 2009.gada krīzē Latvijas iedzīvotāji nodemonstrēja, ka saprot, kad ir nepieciešams samazināt tēriņus izklaidei, azartspēļu nozarei piedzīvojot būtisku kritumu.

Tajā pašā laikā Trēgers atzīmēja, ka šī krīze ir atšķirīga, jo pieejamas tikai interaktīvās azartspēles. "Neskatoties uz to, spēļu nozare nepiedzīvoja strauju augšupeju," pauda Trēgers, piebilstot, ka nozari ietekmēja arī tas, ka divus mēnešus operatoru darbība bija aizliegta, kas veicināja spēlētāju migrēšanu uz nelegālajām vietnēm.

"Taču arī bez šīs piespiedu pauzes Latvijas iedzīvotāji daudz mazāk izmantoja interaktīvo azartspēļu pakalpojumus, nekā daudzviet citur Eiropā," viņš sacīja.

Pēc Latvijas Interaktīvo azartspēļu biedrības sniegtās informācijas, 2019.gadā biedrības biedru interaktīvo azartspēļu vietnēs reģistrējās 15 882 jaunie klienti, bet 2018.gadā - 12 991 jauns klients.

Jau vēstīts, ka Satversmes tiesa pērn decembrī lēma, ka ārkārtējās situācijas laikā noteiktie ierobežojumi interaktīvajām azartspēlēm neatbilst Satversmei, savukārt klātienes azartspēļu ierobežošana bijusi pamatota un atbilst Satversmei.

Ziņots arī, ka Saeimas vairākums 2020.gada 20.martā akceptēja gan azartspēļu zāļu slēgšanu, gan azartspēļu apturēšanu interaktīvajā vidē Covid-19 izplatības laikā. Interaktīvās azartspēles bija aizliegtas no 8.aprīļa līdz 9.jūnijam.

Latvijas Interaktīvo azartspēļu biedrība veicina nozares un valsts sektora sadarbību, definē un sniedz nozares viedokli valsts pārvaldes institūcijām, sadarbojoties arī normatīvo regulējumu izstrādē. Biedrības biedri ir azartspēļu operatori "Optibet", "Betsafe", "Alfor", "11.lv" un "Pafbet".