ЛатвияLETA3 апр.

OIK sistēmā rosina noteikt maksimālo investīciju apjomu

Obligātā iepirkuma komponentes (OIK) sistēmā esošajām stacijām jānosaka maksimālais investīciju apjoms, lai novērstu to, ka kādas stacijas nepamatoti saņem papildu naudu, izriet no Saeimas deputāta Ivara Zariņa (S) paustā šonedēļ parlamenta Pieprasījumu komisijas sēdē.

Apmēram stundu ilgušajā sēdē Zariņš sīki un argumentēti izklāstīja nepieciešamos uzlabojumus, kas jāveic Ekonomikas ministrijai (EM). EM pārstāvji no savas puses sniedza informāciju par līdz šim paveikto un plānotajiem darbiem.

Ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) norādīja, ka Zariņam ir labas, specifiskas atziņas un rosināja deputātam, piemēram, "Zoom" platformā strādāt kopā ar EM kolēģiem, lai savestu kārtībā topošos Ministru kabineta noteikumus par attiecīgo regulējumu.

Zariņš uzsvēra, ka OIK sistēmas stacijām ir jānosaka augšējā barjera saprātīgam investīciju apjomam. Politiķis akcentēja, ka, nenosakot šo nosacījumu, tiks pieļauta iespēja, ka stacijas varēs manipulēt un uzrādīt jebkādus izdevumus, kas jāsedz. Deputāts to pauda saistībā ar ieguldījumiem pamatlīdzekļos.

EM pārstāvji skaidroja, ka MK noteikumi vēl ir izstrādes stadijā un solīja domāt par Zariņa ieteikumiem, kā arī uzklausīt ierosinājumus, ja tādi būs. Ministrijas darbinieki komisijas sēdē sniedza plašāku skaidrojumu, kā paredzēts nodrošināt kontroli, kas jāveic Būvniecības valsts kontroles birojam (BVKB).

Zariņš gan uzsvēra, ka BVKB būs bezspēcīgi, ja netiks noteikts atbilstošs uzraudzības regulējums.