LETA27 окт.

Piedeguša ēdiena ugunsgrēkā Liepājā cietis cilvēks

Pirmdien kādā Liepājas dzīvoklī izcēlies ugunsgrēks no piedeguša ēdiena, un šajā ugunsgrēkā cietis cilvēks informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Agrita Vītola.

Plkst.12 VUGD saņēma izsaukumu Liepājā, kur daudzstāvu nama dzīvoklī dega uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības gatavoties atstāts ēdiens. Lai arī ugunsgrēka platība bija pavisam neliela, tajā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam. Plkst.12.23 ugunsgrēku izdevās likvidēt.

VUGD atgādina, ka, gatavojot un sildot ēdienu, ir jāievēro piesardzība, proti, ēdienu nedrīkst atstāt uz ieslēgtas plīts bez uzraudzības. Turklāt mājokļos ir jābūt uzstādītam dūmu detektoram. Konkrētajā gadījumā ar dūmu detektoru bija aprīkots gan dzīvoklis, gan nama kāpņutelpa.

Šorīt plkst.7.10 VUGD saņēma izsaukumu uz Baložu ielu Daugavpilī, kur dega neapsaimniekotas vienstāva ēkas mansarda stāvs 60 kvadrātmetru platībā. Plkst.7.39 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika lokalizēts, un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Naktī plkst.0.45 tika saņemts izsaukums uz Čiekuru ielu Daugavpilī, kur vienstāva angāra tipa ēkā dega krāsošanas kamera, automašīnas un riepas kopumā 100 kvadrātmetru platībā. Plkst.3.51 šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Vakar plkst.22.21 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur dega neapsaimniekota četrstāvu ēka vairāk nekā 250 kvadrātmetru platībā. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts vien šorīt plkst.6.14.

Savukārt vakar plkst.11.41 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz izsaukumu Rīgā, kur divstāvu dzīvojamā mājā dega elektroierīce un sadzīve mantas sešu kvadrātmetru platībā. No piedūmotās ēkas tika izglābts cilvēks. Plkst.14.05 ugunsgrēks tika likvidēts. Ēkas abos stāvos bija uzstādīti dūmu detektori.

Aizvadītajā diennaktī, laika posmā no šī gada 26.oktobra plkst.6.30 līdz 27.oktobra plkst.6.30, VUGD kopumā saņēmis 28 izsaukumus - 13 uz ugunsgrēku dzēšanu, 13 uz glābšanas darbiem, bet divi izsaukumi izrādījušies maldinoši.