LETA22 окт.

Piektdien Gulbenes novadā notiks VUGD taktiskās mācības

Piektdien, 23.oktobrī, plkst.11.30 Gulbenes novada Daukstu pagastā notiks Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) un SIA "Druvenieki J" rīkotās taktiskās mācības informēja VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā speciāliste Vidzemē Sandra Vējiņa.

Mācībās tiks inscenēta situācija, ka uzņēmuma teritorijā esošajā noliktavā notiek īssavienojums, kā rezultātā tā aizdegas. Ugunsgrēks strauji izplatās telpas iekšpusē, radot spēcīgu piedūmojumu. Telpās atrodas cilvēki, kuri saviem spēkiem nevar izkļūt no telpas. Sadūmojums ēkā tiks nodrošināts ar dūmu ģeneratora palīdzību.

Vējiņa skaidroja, ka mācību mērķis ir pārbaudīt un pilnveidot kokapstrādes objekta rīcības plānu ugunsgrēka gadījumā, kā arī amatpersonu spējas veikt un vadīt ugunsgrēka dzēšanas un glābšanas darbus. Mācībās piedalīsies ugunsdzēsēji glābēji no Gulbenes, Cesvaines un Lubānas, kā arī uzņēmuma darbinieki.

VUGD aicina iedzīvotājus nesatraukties, ja redzama ugunsdzēsības transporta kustība un ugunsdzēsēju glābēju darbošanās uzņēmuma teritorijā. VUGD atvainojas iedzīvotājiem par operatīvā transporta pārvietošanās radītajiem apgrūtinājumiem un iespējamo uztraukumu.