LETA13 окт.

Ugunsgrēkos Rīgā cietuši divi cilvēki

Vakar ugunsgrēkos Rīgā cietuši divi cilvēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar ap plkst.20.30 VUGD saņēma izsaukumu Rīgā, kur daudzstāvu dzīvojamā mājā vannas istabā dega papīri nelielā platībā. Ugunsgrēkā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Liesmas bija nodzēstas vēl pirms VUGD ierašanās.

Savukārt ap plkst.23 ugunsdzēsēji devās uz izsaukumu Rīgā, kur daudzdzīvokļu ēkā dega sadzīves mantas. Pirms VUGD ierašanās no piedūmotā dzīvokļa evakuējās cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Pusstundas laikā ugunsgrēks tika likvidēts.

Dzīvokļos, kuros izcēlās ugunsgrēki, nebija uzstādīti dūmu detektori, tāpēc VUGD atgādina, ka no šā gada janvāra tie ir obligāti visos mājokļos - gan dzīvokļos, gan privātmājās.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji steidzās arī uz izsaukumiem, kur dega atkritumi, divos gadījumos dzīvojamās mājas, divas vieglās automašīnas, divos gadījumos dārza mājas, grīda dzīvojamā mājā, piededzis ēdiens, šķūnis, ventilators, neapsaimniekota ēka.

Kopumā aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 48 izsaukumus: 17 - uz ugunsgrēku dzēšanu, 23 - uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.