LETA10 дек.

Rīgā un Jūrmalā vakar ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki

Rīgā un Jūrmalā vakar ugunsgrēkos gājuši bojā trīs cilvēki informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

Trešdienas rītā dienests saņēma izsaukumu Rīgā, kur 20 kvadrātmetru platībā dega dārza māja. Ugunsdzēsēji blakus ēkai atrada divus bojāgājušos, bet vēl vienu cietušo nodeva mediķiem. Ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Savukārt trešdienas vakarā glābēji steidzās uz izsaukumu Jūrmalā, kur divstāvu dzīvojamās mājas pirmajā stāvā dega dīvāns un sadzīves mantas divu kvadrātmetru platībā. Veicot dzēšanas darbus, ēkā atrasts bojāgājis cilvēks. Arī šajā ēkā dūmu detektors nebija uzstādīts.

Aizvadītajā naktī VUGD saņēma izsaukumu Stopiņu novadā, kur divstāvu dzīvojamās mājā dega bēniņi un jumts 60 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās saviem spēkiem no ēkas evakuējas četri cilvēki. Ēkā dūmu detektors bija uzstādīts.

Ceturtdienas rītā glābēji steidzās uz Carnikavas novadu, kur ugunsgrēks izcēlies dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka deg divstāvu dzīvojamā mājas fasāde un bēniņi 380 kvadrātmetru platībā.

Pirms VUGD ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās viens cilvēks. Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks lokalizēts un patlaban turpinās tā dzēšanas darbi.

Aizvadītajā diennaktī VUGD saņēma 50 izsaukumus - 20 uz ugunsgrēku dzēšanu, 20 uz glābšanas darbiem, bet 10 izsaukumi bija maldinājumi.