LETA4 окт.

Navaļnijs sūdzēs tiesā Putina preses sekretāru

Krievijas opozīcijas līderis Aleksejs Navaļnijs ceturtdien pavēstīja, ka sūdzēs tiesā Krievijas prezidenta Vladimira Putina preses sekretāru Dmitriju Peskovu, kas nule kā apgalvojis, ka ar Navaļniju strādā ar ASV Centrālās izlūkošanas pārvaldes (CIP) speciālisti.

"Ziniet, es samēra reti sūdzu tiesā propagandistus, kaut arī viņi veselām dienām melo par mani. Vienkārši negribu tērēt laiku. Tomēr šeit ir tiešs valsts ierēdņa apgalvojums. Tāpēc, pirmkārt, es sūdzu tiesā Peskovu," ierakstā savā vietnē norādīja opozicionārs.

"Otrkārt, pieprasu publiskot pierādījumus un faktus, kas norāda uz manu "darbu ar CIP speciālistiem". Tieši televīzijā parādiet, labākajā raidlaikā. Atļauju," mudināja Navaļnijs.

"Es vienkārši esmu pārliecināts, ka viņiem Kremlī visur karājas Gebelsa portreti. Viss pēc viņa norādēm. Šausminoši spilgti meli izplatās ātri, piesaista uzmanību un novērš fokusu no tā, kas jāslēpj," raksta Navaļnijs. "Es viennozīmīgi uzskatu, ka aiz atentāta, kas bija vērsts pret mani, stāv personīgi Putins. Kas gan vēl varēja dot pavēli tiem diviem trim specdienestu vadītājiem, kuru rīcībā ir "Novičok", un cilvēki, kas mācēja to pielietot? Par to es pastāstīju žurnālam "Der Spiegel"."

"Ja līdz šim Kremļa meli bija diapazonā no "tas ir diabēts" līdz "viņš simulēja un pats sevi saindēja", tad pēc mana paziņojuma vajadzēja melot kaut ko krāsaināku un agresīvāku. Lietā tiek likta vecā labā CIP. (..) Tikai šoreiz apsūdzības pauž nevis kāds valsts televīzijas klauns, bet Putina preses sekretārs Peskovs," norādīja Navaļnijs.

Kā Kremļa preses sekretārs ceturtdien sacīja žurnālistiem, Navaļnija apsūdzības, ka aiz viņa saindēšanas ar ķīmisko ieroci "Novičok" stāv Putins, ir nepamatotas.