LETA1 дек.

Krievija apsūdz Vāciju Navaļnija saindēšanas lietas safabricēšanā

Krievijas delegācija Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācijā (OPCW) apsūdzējusi Vāciju, ka tā safabricējusi stāstu par Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar ķīmisko ieroci "Novičok".

Krievijas delegācija paziņojusi, ka tas esot "viltus stāsts, ko sākusi Vācija" savas "masu dezinformācijas kampaņas" ietvaros.

Krievijas varasiestādes paziņojušas, ka nav atrasti stingri pierādījumi, ka Navaļnijs ticis saindēts ar "Novičok".

44 gadus vecajam Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, un ar saindēšanās simptomiem viņš nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā.

22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas. Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija.

Krievijas delegācija OPCW noraidījusi ārvalstu laboratoriju secinājumus un pārmetusi Vācijai, ka tā izmanto šo lietu, lai izdarītu politisko spiedienu uz Krieviju un piemērotu tai sankcijas.

Vācijas delegācija atsevišķā paziņojumā atkārtoti uzsvērts, ka Krievijā pret Navaļniju izmantots "Novičok" incidentā, kas "apdraud Ķīmisko ieroču konvenciju un kopējo drošību".

"Vācija uzskata, ka ķīmiskajiem ieročiem nav vietas 21.gadsimtā," paziņojusi Vācijas delegācija.