LETA13 нояб.

Krievija noteikusi sankcijas Francijai un Vācijai, atbildot uz Navaļnija lietas sankcijām

Krievija noteikusi sankcijas pret Vācijas un Francijas vadības struktūru pārstāvjiem, atbildot uz sankcijām, kas Krievijai noteiktas par opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšanu ar ķīmisko kaujas vielu "Novičok", ceturtdien pavēstīja Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs.

Sankcijas jau ir pieņemtas, un tuvākajā laikā tās tiks izziņotas, norādīja ministrs.

"Tā kā Navaļnija lietā pieņemto Eiropas Savienības (ES) sankciju lokomotīve bija Vācija, tā kā šīs sankcijas tiešā veidā skar Krievijas Federācijas prezidenta administrācijas vadošos darbiniekus, mūsu atbildes sankcijas būs spoguļveida, Tās jau ir pieņemtas, drīz mēs par tām informēsim mūsu vācu un franču kolēģus," sacīja Lavrovs.

Oktobrī ES noteica Krievijai sankcijas par Navaļnija saindēšanu. Tām pakļautas sešas augstas amatpersonas, kā arī institūts, kurā savulaik tika izstrādāta indīgā viela "Novičok".

Kā ziņots, Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmās Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

2.septembrī Vācija paziņoja, ka iegūti neapstrīdami pierādījumi, kas apliecina, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

Šo slēdzienu apstiprinājušas arī Francijas un Zviedrijas laboratorijas, kā arī Ķīmisko ieroču aizlieguma organizācija (OPCW).

Navaļnijs, kas no Berlīnes slimnīcas 22.septembrī tika izrakstīts, paziņojis, ka aiz viņa saindēšanas stāv pats Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

Rietumvalstis ir pieprasījušas Krievijai paskaidrojumus, taču Kremlis ir noraidījis jebkādu savu saistību ar šo slepkavības mēģinājumu.