LETA30 сент.

Navaļnija saindēšana ir visas starptautiskās sabiedrības problēma

Krievijas opozīcijas līdera Alekseja Navaļnija saindēšana ir visas starptautiskās sabiedrības problēma, iepriekš ierakstītā uzrunā, kas otrdien tiks pārraidīta ANO, sacīja Vācijas ārlietu ministrs Heiko Māss.

Uzbrukums Navaļnijam ir ķīmisko ieroču aizlieguma vienošanos pārkāpums, norādīja ministrs.

"Es aicinu Krieviju darīt vairāk, lai izmeklētu šo lietu. Tādām lietām kā šī ir jābūt konsekvencēm," uzsvēra Vācijas augstākais diplomāts, piebilstot, ka Eiropas Savienība (ES) patur tiesības noteikt sankcijas.

Viņš arī pateicās Vācijas starptautiskajiem partneriem par "vienbalsīgo atbalstu".

Navaļnijam 20.augustā kļuva slikti lidojuma laikā no Tomskas uz Maskavu, pilots veica ārkārtas nolaišanos Omskas lidostā, un Navaļnijs ar saindēšanās pazīmēm nesamaņā tika nogādāts Omskas slimnīcā. 22.augustā Navaļnijs no Krievijas tika pārvests uz Vāciju, kur viņa ārstēšanu uzņēmusies Berlīnes Universitātes klīnika "Charite".

Kā 2.septembrī pavēstīja Vācijas valdība, iegūti neapstrīdami pierādījumi, ka Navaļnijs ir saindēts ar nervus paralizējošu kaujas vielu, kas pieder pie "Novičok" grupas.

22.septembrī Navaļnijs no Berlīnes slimnīcas tika izrakstīts.

Navaļnijs paliks Vācijā līdz rehabilitācijas kursa beigām, kas varētu ilgt vairākas nedēļas, piektdien apliecināja Navaļnija preses sekretāre Kira Jarmiša.