LETA19 сент.

EP deputāti prasa nekavējoties sākt starptautisku izmeklēšanu Navaļnija lietā

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti prasa nekavējoties sākt starptautisku izmeklēšanu Krievijas opozīcijas politiķa un pretkorupcijas aktīvista Alekseja Navaļnija lietā.

Kā informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, deputāti ceturtdien pieņemtā parlamenta rezolūcijā prasa arī veikt izmeklēšanu par Krievijas starptautisko saistību pārkāpumiem ķīmisko ieroču jomā un aicina Krievijas iestādes pilnībā sadarboties izmeklēšanā un saukt pie atbildības vainīgos.

Pieņemtā rezolūcijā ar 532 balsīm par, 84 pret un 72 atturoties, Parlaments pauda stingru nosodījumu Navaļnija slepkavības mēģinājumam Krievijā un bažas par kārtējo gadījumu, kad pret Krievijas pilsoņiem izmantotas neiroparalītiskas ķīmiskas vielas.

Rezolūcijas tekstā norādīts, ka izmantotā "Novičok" grupas indi var izstrādāt tikai valstij piederošās militārās laboratorijās un to nevar iegādāties privātpersona, tāpēc diezgan ticams, ka uzbrukuma pasūtītāji varētu būtu Krievijas varas iestādes.

EP deputāti uzsvēra, ka Navaļnija slepkavības mēģinājums bija daļa no sistēmiskiem centieniem iebiedēt un apklusināt viņu un citus disidentus, jo īpaši nolūkā ietekmēt Krievijas vietējās un reģionālās papildvēlēšanas no 11.septembra līdz 13.septembrim.