LETA12 нояб.

Pompeo plāno apmeklēt septiņas valstis

ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo šonedēļ paziņoja, ka plāno braucienu uz septiņām valstīm, apmeklējot ASV sabiedrotos Eiropā, Kaukāzā un Tuvajos Austrumos.

Pompeo plāno apmeklēt Franciju, Turciju, Gruziju, Izraēlu, Apvienotos Arābu Emirātus, Kataru un Saūda Arābiju.

Vizītes gaitā viņš tiksies ar vairākiem sabiedrotajiem, kas jau atzinuši Džo Baidenu par jaunievēlētu ASV prezidentu, lai gan pašreizējais prezidents Donalds Tramps atsakās atzīt savu sakāvi vēlēšanās.

Brauciens sāksies piektdien, bet beigsies 23.novembrī.

Pompeo vispirms ieradīsies Parīzē, kur paredzējis tikties ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu, kurš otrdien runāja ar Baidenu un apsveica viņu ar uzvaru.

No Francijas Pompeo dosies uz Turciju un Gruziju, bet pēc tam - uz Tuvajiem Austrumiem. Šī reģiona četras valstis, kuras viņš plāno apmeklēt, jau ir atzinušas Baidenu par ASV prezidenta vēlēšanu uzvarētāju.

Pompeo otrdien bija norādījis, ka viņa vadītais Valsts departaments rīkojas tā, it kā Tramps būtu pārvēlēts prezidenta amatā.

"Būs gluda pāreja uz otru Trampa administrāciju," preses konferencē sacīja Pompeo, atbildot uz jautājumu, kad Valsts departaments sāks pāreju uz Baidena administrāciju.