LETA9 окт.

EP ierosina juridiski saistošu mehānismu ES vērtību aizsardzībai

Eiropas Savienībai (ES) nepieciešami katrai valstij paredzēti ikgadēji ieteikumi, kas ļautu vajadzības gadījumā uzsākt ES vērtību aizsardzības pasākumus, pārkāpuma procedūras un budžeta sankcijas, uzskata Eiropas Parlamenta (EP) deputāti.

Kā aģentūru LETA informēja EP preses sekretārs Latvijā Jānis Krastiņš, rezolūcijā, kuru trešdien pieņēma ar 521 balsi par, 152 - pret un 21 deputātam atturoties, EP ierosinājis ES mehānismu demokrātijas, tiesiskuma un pamattiesību aizsardzībai un stiprināšanai.

Priekšlikumā deputāti uzsvēruši, ka vairākās ES dalībvalstīs pieaug un nostiprinās ne vien autokrātiskas un neliberālas tendences, ko vēl vairāk pastiprina Covid-19 pandēmija, bet arī korupcija, dezinformācija un valsts varas izmantošana savtīgās interesēs.

Tāpat priekšlikumā teikts, ka ES trūkst instrumentu, lai risinātu šo līdz šim nepieredzēto un pieaugošo pamatvērtību krīzi, un norādīts, ka ES Padomei nav izdevies panākt būtisku progresu notiekošajās Līgumā par Eiropas Savienību (LES) 7.panta procedūrās un ka tas dalībvalstīm "ļauj turpināt novirzīties" no šīm vērtībām.