LETA16 окт.

EP atceļ nākamnedēļ Strasbūrā paredzēto sēdi

Covid-19 pandēmijas dēļ Eiropas Parlaments (EP) savu nākamās nedēļas sēdi organizēs videokonferences formātā, neņemot vērā Francijas prasības, lai tas atsāktu savu darbu Strasbūrā, ceturtdien pavēstījis EP priekšsēdētājs Dāvids Sasoli.

Dienu iepriekš Francijas prezidents Emanuels Makrons paziņoja par komandantstundas izsludināšanu Parīzē un astoņās citās pilsētās, kur koronavīruss izplatās īpaši strauji, lai gan uz Strasbūru tas vismaz pagaidām neattiecas.

"Man ar nožēlu jāpaziņo, ka nākamās nedēļas plenārsēde nenotiks Strasbūrā un būs attālināta," tviterī pavēstījis Sasoli. "Situācija Francijā un Beļģijā ir ļoti nopietna. Ceļošana ir bīstama."

EP sanāksmes notiek Briselē, kur atrodas daudzas citas Eiropas Savienības (ES) institūcijas, un Strasbūrā.

Eiroparlamentāriešu un EP darbinieku ceļošana starp abām pilsētām ir laikietilpīga un dārga un vairākkārt izpelnījusies kritiku, bet Francija uzstāj uz savām ES līgumā iekļautajām tiesībām organizēt EP sēdes.

Pagājušajā mēnesī Makrons pieprasīja EP atgriešanos Strasbūrā, cik drīz vien iespējams, jo Eiropa tikšot "sagrauta", ja tā sēdes notiks tikai Briselē.

Kopš marta, kad Eiropa sāka nopietni izjust pandēmijas ietekmi, EP deputāti sanākuši vienīgi Beļģijas galvaspilsētā, un daudzi no viņiem sēdēs piedalījušies vienīgi ar videosakaru starpniecību.

Makronam ceturtdien būs iespēja izklāstīt savu nostāju Sasoli tieši, jo abi tiksies ES samitā.