LETA19 ноября 2020

EK atzinusi par atbilstošiem visus eirozonas budžeta plāna projektus

Visi eirozonas budžeta plāna projekti 2021.gadam kopumā atbilst Eiropas Savienības (ES) Padomes 2020.gada 20.jūlija ieteikumiem, paziņojusi Eiropas Komisija (EK), nākot klajā ar rudens ekonomikas politikas paketi.

Kā informēja EK pārstāvniecības Latvijā Preses nodaļā, atzinumos par 2021.gada budžeta plāna projektiem ir ņemta vērā pašreizējā veselības krīze, augstais nenoteiktības līmenis un nopietnā ekonomikas lejupslīde Covid-19 uzliesmojuma dēļ.

Ņemot vērā Stabilitātes un izaugsmes pakta vispārējās izņēmuma klauzulas iedarbināšanu, Padomes 2020.gada jūlijā sniegtie fiskālie ieteikumi bija vispārīgi, bet ne skaitliski izteikti. Tāpēc šodien publicētajos atzinumos īpaša uzmanība pievērsta tam, vai plānotie budžeta atbalsta pasākumi 2021.gadam ir pagaidu pasākumi un, ja nav, vai ir plānoti kompensējoši pasākumi.

EK norāda, ka budžeta plāna projektos lielākā daļa pasākumu atbalsta saimniecisko darbību ievērojamās nenoteiktības apstākļos, tomēr daži pasākumi, kas paredzēti Francijas, Itālijas, Lietuvas un Slovākijas budžeta plāna projektos, nešķiet pagaidu pasākumi vai tiem nav ieplānoti atbilstoši kompensējoši pasākumi. Lietuva ir iesniegusi budžeta plāna projektu, pamatojoties uz nemainīgas politikas scenāriju, un tiek aicināta iesniegt atjauninātu budžeta plāna projektu.

Написать комментарий