LETA21 окт.

Ārlietu ministrija iesaistīsies ANO globālajā kampaņā "#DomāPirmsDalies"

No šodienas ANO organizē globālu kampaņu "#PledgeToPause" jeb "#DomāPirmsDalies", kuras mērķis ir mainīt cilvēku uzvedību tiešsaistē, ņemot vērā dezinformācijas izplatību un tās radītās sekas informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

ĀM kopā ar Latvijas pārstāvniecībām pasaulē atbalsta kampaņas mērķi un iesaistīsies tās īstenošanā, darbiniekiem pēc individuālas izvēles publicējot sociālajos tīklos īsus videoklipus, kuros sekotāji aicināti padomāt, pirms dalās ar saturu internetā.

ĀM pauda aicinājumu izvērtēt iespēju piedalīties individuāli vai popularizēt kampaņas vēstījumus, vēršot sabiedrības uzmanību, lai izvairītos no neparedzamām un bīstamām dezinformācijas sekām. Sociālajos tīklos kampaņa starptautiski startēs ar tēmturi "#PledgeToPause", un Latvijā ministrija plāno paralēli izmantot arī "#DomāPirmsDalies".

Tāpat ĀM norādīja, ka apsvērts individuālajos video izmantot šādas frāzes - "Es pievienojos ANO iniciatīvai un aicinu ikvienu vispirms apstāties un padomāt, pirms dalāmies ar informāciju sociālajos medijos! Domā, pirms dalies!" un "Aicinu būt uzmanīgiem, pirms dalāmies ar saturu sociālajos medijos. Domā, pirms dalies!".