LETA29 окт.

Latvija izveido diplomātiskās attiecības ar Tongu

Ņujorkā 28.oktobrī tika parakstīts kopīgs komunikē, ar kuru nodibinātas Latvijas un Tongas diplomātiskās attiecības informēja Ārlietu ministrijā (ĀM).

Kopīgo komunikē par diplomātisko attiecību nodibināšanu starp abām valstīm Latvijas vārdā parakstīja vēstnieks, pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā Andrejs Pildegovičs, bet Tongas vārdā - vēstnieks, pastāvīgais pārstāvis ANO Ņujorkā Viliami Vainga Tonē.

Abu valstu vēstnieki pauda gandarījumu par diplomātisko attiecību nodibināšanu, kas sekmēs divpusējo sadarbību un sadarbību starptautisko organizāciju ietvaros. Sarunas laikā tika pārrunāta mazu valstu loma ANO, Latvijas kandidatūra uz ANO Drošības Padomi un ciešākas sadarbības iespējas tādās jomās kā klimata pārmaiņas, attīstības sadarbība un ekonomika.

Tonga ir konstitucionāla karaliste, kas atrodas Klusā okeāna dienvidrietumos. Tā teritoriāli sastāv no aptuveni 170 salām, no kurām aptuveni 36 ir apdzīvotas. Valstī dzīvo nedaudz vairāk kā 100 000 iedzīvotāju. Tonga ir unikāla arī ar to, ka ir vienīgā Okeānijas valsts, kas saglabājusi savu monarhijas statusu. Tongu mēdz saukt arī par "draudzīgajām salām".

Latvijai kopš neatkarības atgūšanas ir atjaunojusi vai izveidojusi diplomātiskās attiecības ar gandrīz visām pasaules valstīm. Šobrīd diplomātiskās attiecības ir noslēgtas ar 189 no 193 ANO dalībvalstīm. Latvijas ārlietu dienests turpina strādāt, lai noslēgtu diplomātiskās attiecības ar vēl četrām ANO dalībvalstīm - Butānu, Dienvidsudānu, Gvineju Bisavu un Māršala salām, norādīja ĀM, uzsverot, ka diplomātiskās attiecības ir pamats valstu attiecību un sadarbības attīstīšanai.