LETA16 дек.

Tramps paziņo par ASV ģenerālprokurora Bila Bāra atkāpšanos

ASV ģenerālprokurors Bils Bārs neilgi pirms Ziemassvētkiem atkāpsies no amata, šonedēļ paziņoja ASV prezidents Donalds Tramps.

"Man nupat bija ļota jauka tikšanās ar ģenerālprokuroru Bilu Bāru Baltajā namā," tviterī rakstīja Tramps.

"Mūsu attiecības ir bijušas ļoti labas (..) Bils aizies tieši pirms Ziemassvētkiem, lai pavadītu brīvdienas ar savu ģimeni."

"Bārs atkāpās pēc paša vēlēšanās. Viņš netika izstumts vai piespiests atkāpties. Tā bija ļoti draudzīga tikšanās," sacīja Baltā nama augsta ranga amatpersona.

Tramps paziņoja, ka pēc Bāra atkāpšanās par ģenerālprokurora pienākumu izpildītāju kļūs pašreizējais ģenerālprokurora vietnieks Džefs Rouzens.

Bāru, kurš bija otrais ASV ģenerālprokurors Trampa prezidentūras laikā, demokrāti bija smagi kritizējuši par, viņuprāt, neētisku rīcību, piesedzot Trampu īpašā prokurora Roberta Millera veiktajā izmeklēšanā par Krievijas iejaukšanos 2016.gada ASV prezidenta vēlēšanās.

"Laimīgi tiekam vaļā no vissliktākā, viskorumpētākā, nicināmā ģenerālprokurora ASV vēsturē," tvītoja ASV Pārstāvju palātas demokrātu kongresmenis Bils Paskrels.

Bārs tomēr sadusmoja Trampu ar to, ka neizmantoja Tieslietu ministriju, lai palīdzētu viņa vēlēšanu kampaņai vai atbalstītu Trampa apgalvojumus par plašu krāpšanos vēlēšanās.