LETA18 дек.

Putins cer uz domstarpību atrisināšanu ar ASV Baidena prezidentūras laikā

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ceturtdien pauda cerību, ka jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena administrācija strādās ar Krieviju, lai atrisinātu domstarpības abu valstu starpā.

ASV un Krievijas attiecības kļuvušas par ASV iekšpolitikas ķīlnieku, preses konferencē norādīja Putins, paužot cerību, ka pastāvošās problēmas "tiks atrisinātas jaunās administrācijas laikā".

"Mēs ceram, ka jaunievēlētais ASV prezidents tiks skaidrībā par šīm lietām, jo viņam pieredze ir gan iekšpolitikā, gan ārpolitikā," sacīja Krievijas prezidents.

Putins bija viens no pēdējiem pasaules līderiem, kas apsveica Baidenu ar uzvaru vēlēšanās, šonedēļ norādot, ka ir gatavs sadarbībai.

Kā tiek prognozēts, Baidens pret Krieviju ieņems stingāku nostāju nekā līdzšinējais ASV prezidents Donalds Tramps.

Vēlēšanu kampaņas gaitā Baidens par Trampu sacīja, ka viņš "draudzīgi izturējies pret daudziem autokrātiem visā pasaulē, sākot ar Vladimiru Putinu".

Maz ticams, ka Tramps pametīs ASV politiskās dzīves skatuvi līdz ar prezidentūras beigām, jo viņam ir liela atbalsta bāze, sacīja Krievijas līderis.

Kopš Putina nākšanas pie varas 2000.gadā Baidens būs jau ceturtais ASV prezidents. Putins ir veicis izmaiņas konstitūcijā, kas viņam pie varas ļauj palikt līdz 2036.gadam.