LETA4 дек.

Tramps turpina uzstāt uz krāpšanos vēlēšanās

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien sociālajos medijos publicētā 46 minūtes garā video atkal nāca klajā ar apgalvojumiem par it kā notikušo vēlēšanu viltošanu, solot turpināt procesu, līdz visas legālās balsis būs saskaitītas.

3.novembra vēlēšanās uzvarējis demokrāts Džo Baidens, tomēr Tramps atsakās atzīt savu sakāvi, apgalvojot ka balsošanas procesā pie vēlēšanu urnām un balsošanā pa pastu notikušas nelikumības.

"Nākamajās dienās pēc vēlēšanām mēs bijām liecinieki koordinētiem centieniem pasludināt uzvarētāju, kaut arī daudzos izšķirošajos štatos balsu skaitīšana turpinājās," runājot Baltajā namā, sacīja Tramps.

"Konstitucionālajam procesam ir jāļauj turpināties. Mēs aizstāvēsim šī balsojuma godīgumu, nodrošinot, ka viss legālās balsis tiek saskaitītas."

Dažas balsis nodotas mirušu cilvēku vārdā, un balsošanas urnās samesti nelegāli biļeteni, sacīja Tramps.

ASV ģenerālprokurors Viljams Bārs vēl dienu iepriekš sacīja, ka Tieslietu ministrija nav konstatējusi nopietnu krāpšanos, kas varētu mainīt vēlēšanu iznākumu.

Tramps pēdējo nedēļu laikā izvairās no publiskiem sarīkojumiem, bet arī nedaudzajās reizēs, kad iznācis sabiedrības priekšā, viņš atteicies atbildēt uz preses jautājumiem.

Trešdien viņš pavēstīja par plāniem organizēt mītiņu Džordžijā, kur janvārī notiks vēlēšanas par divām šī štata vietām ASV Senātā.

Mītiņš būs pirmais šāds sarīkojums kopš 3.novembra vēlēšanām.