LETA10 дек.

Hanters Baidens pavēsta, ka pret viņu notiek izmeklēšana nodokļu lietās

Ievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena dēls Hanters Baidens trešdien paziņoja, ka pret viņu tiek veikta federāla izmeklēšana nodokļu lietās.

Paziņojumā netika sniegtas sīkākas detaļas, bet ir domājams, ka tas uzkurinās republikāņu vārdiskos uzbrukumus Baidena ģimenei, tostarp Hantera Baidena biznesa darījumiem un Džo Baidena pretkorupcijas centieniem Ukrainā laikā, kad viņš bija ASV prezidents.

"Es vakar pirmoreiz uzzināju, ka ASV prokuratūra Delavērā informējusi - arī vakar - manu juriskonsultu, ka tā izmeklē manas nodokļu lietas," teikts Hantera Baidena paziņojumā, kuru publicēja viņa tēva prezidentālās pārejas komanda.

"Es uztveru šo jautājumu ļoti nopietni, bet esmu pārliecināts, ka šo jautājumu profesionāla un objektīva izskatīšana pierādīs to, ka esmu likumīgi un pienācīgi kārtojis savas lietas, tai skaitā ar profesionālu nodokļu konsultantu atbalstu."

50 gadus vecais Hanters Baidens ir jurists, kurš dibinājis konsultāciju un investīciju firmas, darbojies privātās akciju sabiedrībās, un bijis dažādu organizāciju valdēs, starp kurām bija nacionālā dzelzceļa korporācija "Amtrak".

Džo Baidena otrais dēls Hanters ir dzimis Delavēras štata Vilmingtonas pilsētā, kur dzīvo viņa tēvs un kur ir bāzējusies prezidentālās pārejas operācija. Viņa brālis Bjū Baidens, kurš bija Delavēras štata ģenerālprokurors, 2015.gadā nomira no vēža.

Par izmeklēšanu ir paziņots piecas dienas pirms tam, kad Elektoru kolēģija oficiāli izraudzīs nākamo ASV prezidentu pēc 3.novembrī notikušajām prezidenta vēlēšanām.

Tramps savas pārvēlēšanas kampaņas gaitā vairākkārt apgalvojis, ka Baideni ir "korumpēta" ģimene un "krimināls uzņēmums". Tramps un viņa republikāņu sabiedrotie kopš 2019.gada ir kritizējuši Hantera Baidena darījumus Ukrainā un Ķīnā.