LETA15 дек.

Tramps atsakās atzīt tautas gribu

Jaunievēlētais ASV prezidents Džo Baidens pirmdien nāca klajā ar līdz šim asāko patlabanējā prezidenta Donalda Trampa kritiku, sakot, ka Tramps un viņa sabiedrotie neciena konstitūciju un tautas gribu, atsakoties atzīt vēlēšanu rezultātus.

"Tā ir tik ekstrēma nostāja, kādu es nekad agrāk neesmu redzējis. Nostāja, atsakoties cienīt tautas gribu, atsakoties cienīt likuma varu, atsakoties godāt mūsu konstitūciju," sacīja Baidens, pēc tam kad Elektoru kolēģija oficiāli bija apstiprinājusi viņa uzvaru.

Baidens izteicās par Trampa atbalstīto republikāņu prasību tiesā, kas tika iesniegta centienos atcelt Baidena uzvaru vairākos izšķirošajos štatos, tomēr Augstākā tiesa piektdien šo prasību noraidīja.

Baidens cildināja vēlētājus, kas lielā skaitā bija piedalījušies vēlēšanās, spītējot bažām par Covid-19, "milzīgajam politiskajam spiedienam, vārdiskiem aizvainojumiem un pat fiziskas vardarbības draudiem", kas bija vērsti pret vēlēšanu rīkotājiem.

"Demokrātijas liesma šajā valstī tika aizdegta pirms laba laika, un mēs zinām, ka nekas - pat ne pandēmija vai varas ļaunprātīga izmantošana - to nevar apslāpēt," sacīja Baidens.

Pēc Elektoru kolēģijas balsojuma "ir laiks pāršķirt lappusi", norādīja jaunievēlētais prezidents.

"Esmu pārliecināts, ka mēs varam strādāt kopā šīs valsts labā," uzsvēra Baidens.