LETA17 дек.

Baidena inaugurācija notiks bez plašas sabiedrības klātbūtnes

Jaunievēlētā ASV prezidenta Džo Baidena inaugurācijas ceremonija notiks bez plašas sabiedrības klātbūtnes, šonedēļ nolēma Kongresa komiteja, kas ir atbildīga par plānošanu.

Šīs izmaiņas, kas ir pēdējās korekcijas Kapitolija darba organizācijā Covid-19 pandēmijas apstākļos, nozīmē, ka nebūs lielu strīdu par inaugurācijas pūļu lielumu salīdzinājumā ar iepriekšējām ceremonijām.

Katrs 117.Kongresa likumdevējs saņems biļeti sev un vienam viesim, pavēstīja Kongresa apvienotā inaugurācijas ceremoniju komiteja.

Parastā situācijā komiteja piešķir 200 00 biļešu, kas tad ar Kongresa biroju starpniecību tek izdalītas vēlētājiem, dažkārt rīkojot loterijas.

"Komiteja, konsultējoties ar dažādu jomu sabiedrības veselības un medicīnas ekspertiem un Prezidenta inaugurācijas komiteju, nolēma, ka šīs globālās pandēmijas un pieaugošā Covid-19 gadījumu skaita dēļ ir jāpieņem sarežģīts lēmums ierobežot dalībnieku skaitu 59.inaugurācijas ceremonijā līdz klātienes dalībnieku skaitam, kas līdzinās auditorijai, kāda tā ir uzrunā par stāvokli valstī," pavēstīja komitejas priekšsēdētājs Misūri senators republikānis Rojs Blants.

Dalībnieku skaits sarīkojumā, kad prezidents Kapitolijā uzstājas ar runu par stāvokli valstī, tradicionāli ir stipri ierobežots.

Blants un Minesotas senatore Eimija Klobušāra, kas ir augstākā demokrāte Kongresa komitejā, norādīja, ka tiek īstenoti pūliņi, lai nodrošinātu uzlabotu pasākuma translāciju televīzijā, kas būtu atšķirīga no tā, kas televīzijā ir redzams parastos apstākļos.

"Kaut arī pandēmija spiež mūs ierobežot apmeklējumu klātienē, tā arī rada iespējas godināt mūsu demokrātiju inovatīvos veidos, lai amerikāņi visā valstī var pieredzēt inaugurācijas dienu no mājām," paziņojumā norādīja Klobušāra.