LETA11 окт.

Trampa vārdi iedvesmo ekstrēmistus

ASV prezidenta Donalda Trampa vārdi iedvesmo ekstrēmistus, paziņojusi Mičiganas gubernatore Grēthena Vitmere, apsūdzību paužot dažas stundas pēc tam, kad policija bija izjaukusi ekstrēmistu plānus viņu nolaupīt.

Tramps koronavīrusa pandēmijas septiņus mēnešus pavadījis, "noliedzot zinātni, ignorējot viņa paša veselības ekspertus, uzkurinot neuzticību, vairojot dusmas un atbalstot tos, kas izplata bailes un naidu, un sašķeltību", sacīja gubernatore.

Vitmere īpašu uzmanību pievērsa Trampa izteikumiem neseno televīzijas debašu gaitā, kad viņš, kā uzskata prezidenta kritiķi, nav pietiekami skaidri nosodījis baltās rases pārākuma sludinātājus, bet par strīdīgu vērtējumu iemantojušo organizāciju "Proud Boys", ko debatēs pieminēja viņa sāncensis demokrāts Džo Baidens, izteicās - "turieties pa gabalu un esiet līdzās".

"Naida organizācijas prezidenta vārdos saklausīja nevis nosodījumu, bet saucienu kaujā," sacīja gubernatore. "Kad mūsu līderi runā, viņu vārdiem ir nozīme. Tiem ir svars. Kad mūsu līderi tiekas, iedrošina pašmāju teroristus vai brāļojas ar tiem, tie leģitimizē viņu darbus un ir līdzvainīgi. Kad viņi uzkurina naida runu un to sekmē, viņi ir līdzvainīgi."