LETA16 сент.

Tramps sola "1000 reižu lielāku" atbildi uz jebkuru Irānas uzbrukumu

Reaģējot uz mediju ziņoto, ka Irāna gatavojas atriebties ASV par ģenerāļa Kasema Soleimani nogalināšanu, ASV prezidents Donalds Tramps pirmdien solījis "1000 reižu lielāku" atbildi uz jebkuru Irānas uzbrukumu.

Atsaucoties uz anonīmām amatpersonām, ASV mediji vēstīja, ka pirms ASV prezidenta vēlēšanām Irāna plāno noslepkavot ASV vēstnieku Dienvidāfrikā.

"Saskaņā ar preses ziņoto Irāna, iespējams, plāno slepkavību vai uzbrukumu Savienotajām Valstīm, atriebjoties par teroristu līdera Soleimani nogalināšanu," tviterī pavēstīja Tramps.

"Uz jebkuru Irānas uzbrukumu jebkurā formā, kas būtu vērsts pret Savienotajām Valstīm, tiks atbildēts ar uzbrukumu, kas būs 1000 reižu lielāks," paziņoja Tramps.

ASV un Irānas attiecības saasinājušās kopš 2018.gada gada maija, kad ASV vienpusējā kārtā izstājas no pasaules lielvaru un Irānas kodolvienošanās un atjaunoja ekonomiskās sankcijas.

Attiecības saasinājās vēl vairāk, kad janvārī Irākā pie Bagdādes lidostas ASV bezpilota lidaparāta triecienā tika nogalināts Irānas ģenerālis Kasems Soleimani.

Irāna uz to atbildēja ar raķešu triecieniem ASV bāzēm Irākā.