LETA21 окт.

Austrālijā pieņemas spēkā labējā spārna ekstrēmisms

Austrālijā pieņemas spēkā labējā spārna ekstrēmisms un arvien vairāk cilvēku tiek radikalizēti internetā, otrdien paziņoja Austrālijas federālās policijas komisāra vietnieks Īans Makartnijs.

Viņš Senāta komitejas sēdē paziņoja, ka pieaudzis izmeklēšanu skaits par labējā spārna ekstrēmistiem, kuri ir "reāls un pašreizējs drauds", vēsta ziņu aģentūra "Australian Associated Press" (AAP).

"Mums bažas rada agresīvi radikalizēti jaunieši," sacīja Makartnijs.

Viņš atteicās atklāt lietu skaitu par labējā spārna ekstrēmistiem, norādot, ka tas traucēs operācijām. Vienlaikus viņš paziņoja, ka vislielākais drauds nacionālajai drošībai joprojām ir islāma terorisms.

Austrālijas Drošības un izlūkošanas organizācija (ASIO) pagājušajā mēnesī paziņoja, ka ultralabējo ekstrēmisms tagad veido 40% no pretterorisma vienības darba slodzes, salīdzinot ar 15% 2016.gadā.

ASIO ģenerāldirektors Maiks Bērdžess pagājušajā nedēļā organizācijas ikgadējā ziņojumā norādīja, ka labējā spārna ekstrēmisti kļūst organizētāki, komplicētāki un aktīvāki.

Pēc Bērdžesa teiktā, koronavīrusa pandēmija ir veicinājusi labējā spārna ideoloģijas izplatīšanos, jo tās sludinātāji valdības reakciju uzskata par pierādījumu globalizācijas, multikulturālisma un demokrātijas neveiksmei.

Kā pavēstīja Bērdžess, ultralabējie grupējumi sabiedrības sabrukumu un rasu karu uzskata par neizbēgamu.

Galēji labējie jau labu laiku atrodas ASIO uzmanības lokā, taču sevišķa vērība tiem pievērsta pēc pagājušajā gadā notikušā terorakta mošejā Kraistčērčā, Jaunzēlandē.