LETA20 дек.

Rīgas pašvaldībā nākamais būs reorganizāciju gads

Rīgas pašvaldībā nākamais gads būs reorganizāciju gads, intervijā laikrakstam "Diena" paudis galvaspilsētas mērs Mārtiņš Staķis (APP).

Rīgas domes vadība 2021.gadā esot iezīmējusi septiņas reorganizācijas. Tai skaitā plānots veidot investīciju aģentūru uz Rīgas tūrisma attīstības biroja bāzes. Iecerēts arī reorganizēt būvvaldi. Tāpat plānota Rīgas birokrātijas apkarošanas centra reorganizācija, lai pārveidotu to par korupcijas novēršanas centru, kas ļautu pašvaldībai pašai efektīvi atklāt iespējamās nelikumības, ja tādas būtu.

"Mēs ejam uz izpilddirekciju reorganizāciju, lai tās būtu tuvāk iedzīvotājiem, būtu kā vienas pieturas aģentūras. Iecerēta arī Rīgas domes konsultatīvā padome, lai nevalstiskais sektors tiktu iesaistīts Rīgas domes lēmumu pieņemšanā," nākamgad plānotās reorganizācijas apkopo Staķis.

Viņš piebilst, ka iecerēts izveidot arī "Rail Baltica" plānošanas nodaļu, lai pašvaldība varētu veiksmīgi izmantot iespējas, kas saistās ar jaunā dzelzceļa izbūvi.

Vaicāts, kādi kopumā būs pašvaldības lielie darbi 2021.gadā, politiķis atbildējis, ka nākamgad lielākais budžeta pieaugums būs tieši sociālajai sfērai, īpaši domājot par atalgojumu.

Tāpat esot "izcīnīta papildu nauda arī izglītības sfērai, īpašu uzmanību veltot pirmsskolai". Pašvaldība esot domājusi par pirmsskolas izglītības kvalitātes uzlabošanu. "Tajā skaitā mūsu galvenā rūpe ir par atalgojuma palielināšanu šajā jomā strādājošajiem," laikrakstam norādījis Staķis.

Kā ziņots, galvaspilsētas mērs vairākkārt minējis, ka viņa galvenā prioritāte patlaban esot galvaspilsētas nākamā gada budžeta plāna izstrāde un pieņemšana.