LETA29 дек.

No Būtiņģes termināļa Baltijas jūrā noplūdusi nafta

Lietuvā no kompānijai "Orlen Lietuva" piederošā Būtiņģes termināļa pirmdien Baltijas jūrā noplūdusi nafta, kas virzās uz Latvijas pusi, paziņojušas Lietuvas amatpersonas.

Pēc amatpersonu teiktā, noplūdušās naftas daudzums neesot liels.

"Noplūdis neliels daudzums naftas. To mums pavēstīja Būtiņģes termināļa dežurants. (..) Pašlaik jūras glābšanas koordinācijas centrs koordinē palīdzības sniegšanu," ziņu aģentūrai BNS sacīja Lietuvas jūras spēku jūras glābšanas koordinācijas centra komandieris Eugenijus Vaļikovs.

Savukārt Lietuvas Vides aizsardzības departamenta komunikācijas nodaļas vadītājs Arūns Maļinovskis pavēstīja, ka izplūdusī nafta jūrā sedz apmēram vienu kvadrātkilometru. Viņš piebilda, ka vējš un straumes naftas plankumu nes Latvijas virzienā.

"Vides aizsardzības inspektori ir sākuši izmeklēšanu un aprēķina videi nodarītos zaudējumus," piebilda Maļinovskis.

Pēc Vaļikova teiktā, izplūdušo naftu savākt devies Lietuvas jūras spēku meklēšanas un glābšanas kuģis "Šakiai". Lai novērtētu naftas plankuma izmēru, nosūtīts Lietuvas gaisa spēku helikopters.

Lietuvas vides ministrs Simons Ģentvils sociālajā tīklā "Facebook" ierakstījis, ka Būtiņģes terminālī atvienojusies šļūtene, tāpēc notikusi naftas noplūde. Ģentvilam neesot informācijas par noplūdušās naftas daudzumu.

Būtiņģes terminālis pieder Polijas kompānijas "PKN Orlen" meitasuzņēmumam "Orlen Lietuva", kas to izmanto vienīgi jēlnaftas importam sev piederošās Mažeiķu naftas pārstrādes rūpnīcas vajadzībām.