LETA27 нояб.

Saūda Arābijas terminālī Sarkanajā jūrā eksplozijā cietis Grieķijas uzņēmuma tankkuģis

Saūda Arābijas terminālī Sarkanajā jūrā netālu no Jemenas robežas eksplozijā cietis Grieķijas uzņēmuma tankkuģis, trešdien paziņojis uzņēmums "TMS Tankers".

Saūda Arābijas vadītā koalīcija, kas cīnās ar šiītu nemierniekiem hutiešiem Jemenā, paziņojusi, ka tankkuģim ar šķembām nodarīti nelieli bojājumi, un notikušo raksturojusi kā neizdevušos teroraktu.

Lielbritānijas jūras satiksmes drošības risinājumu uzņēmums "Ambrey" ziņo, ka Maltā reģistrētais tankkuģis "Agrari", ko izmanto uzņēmums "TMS Tankers", cietis mīnas sprādzienā.

"Eksplozija notika ostas robežās un radīja caurumu kuģa korpusā," ziņo "Ambrey", kas neatklāj, kad sprādziens noticis, bet norāda, ka kuģis ieradies ostā 23.novembrī.

Avots "TMS Tankers" ziņu aģentūrai "Reuters" sacījis, ka nevar apstiprināt, kas tieši izraisīja sprādzienu, bet ir iespējams, ka to izraisīja mīna. Avots sacījis, ka eksplozijā neviens cilvēks nav cietis un piesārņojums vai noplūde nav radusies.

Saūda Arābijas naftas infrastruktūrā pēdējā laikā notikuši vairāki incidenti.

Hutieši pirmdien uzņēmās atbildību par uzbrukumu uzņēmuma "Saudi Aramco" rūpnīcai Džidā.

Savukārt pirms divām nedēļām hutiešu uzbrukuma rezultātā izcēlās ugunsgrēks pie peldošas platformas Džizanas naftas produktu terminālī.