LETA6 окт.

"Greenpeace" brīdina par ekoloģisko katastrofu jūrā pie Kamčatkas pussalas

Jūrā pie Krievijas Kamčatkas pussalas piesārņojuma rezultātā gājuši bojā simtiem jūras iemītnieku, ziņo vides aizsardzības organizācija "Greenpeace", brīdinot par ekoloģisko katastrofu.

Organizācija ziņo, ka ūdens jūrā pie Kamčatkas pussalas ir mainījis krāsu un sācis smirdēt, bet krastā izskaloti simtiem beigtu jūras iemītnieku, tostarp roņi, astoņkāji un jūras eži.

Veicot ūdens pārbaudes līčos un pludmalēs, konstatēts paaugstināts fenola un naftas produktu līmenis, vēsta reģionālās varasiestādes.

Eksperti izmeklē, vai tas saistīts ar toksisku vielu noplūdi, paziņojis Kamčatkas novada gubernators Vladimirs Solodovs.

Viņš piebildis, ka inspektori otrdien apskatīs divus militāro izmēģinājumu objektus Kamčatkā, kas varētu būt atbildīgi par piesārņojumu.

Ūdens piesārņojums nāca gaismā pagājušā mēneša baigās, kad vietējie sērfotāji ziņoja, ka ūdens mainījis krāsu, sācis smirdēt un kož acīs.

Solodovs pavēstījis, ka sērfotāji guvuši vieglus radzeņu apdegumus.

Viņš piebildis, ka nirēji apstiprinājuši jūras iemītnieku bojāeju, un piesārņojums, šķiet, izplatījies plašākā teritorijā.

Tomēr ūdens pārbaudēs upē, kas ietek līcī, paaugstināts piesārņojums nav konstatēts.