LETA2 июн.

OPEC+ vienojas par plānotā naftas ieguves apjoma pieauguma uzturēšanu

Pandēmijas iedragātajam pieprasījumam sākot atkal pieaugt, naftas ražotājvalstu organizācija OPEC un tās sabiedrotie otrdien vienojušies uzturēt plānoto ieguves apjoma palielinājumu.

Pēc tam, kad Covid-19 pandēmija pērn satricināja pasaules ekonomiku, 23 naftas ražotājvalstis, kuru alianse pazīstama kā OPEC+, nolūkā uzturēt cenas vienojās par krasu ieguves apjomu samazinājumu.

Taču kopš maija sākuma, naftas tirgum atgūstoties un cenām sākot kāpt, kartelis ķēries pie ieguves apjomu palielināšanas, kam līdz jūlijam vajadzētu sasniegt 1,2 miljonus papildu barelus dienā.

Taču par politiku, kādu paredzēts īstenot, sākot ar augustu, nekādi lēmumi vēl nav pieņemti. Nav apspriesta arī iespējamā Irānas atgriešanās naftas tirgū, kas gaidāma tuvāko mēnešu laikā.

OPEC ģenerālsekretārs Muhameds Barkindo pirmdien norādīja, ka organizācijas politika joprojām ir "uzticams un svarīgs instruments naftas tirgus stabilitātes" uzturēšanai.

Krievija, kas nav OPEC dalībvalsts, vēlas panākt straujāku ieguves apjomu palielinājumu, taču Saūda Arābija, tradicionālā noteicēja organizācijas iekšienē, atbalsta piesardzīgāku pieeju, norādot uz pašreizējo pandēmijas pieņemšanos spēkā Āzijā.