LETA27 авг.

Jūras spēki piedalīsies starptautiskajās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācības

Igaunijas ūdeņos šodien Nacionālo bruņoto spēku Jūras spēku Patruļkuģu eskadras štāba un apgādes kuģis "Varonis" piedalīsies starptautiskajās naftas piesārņojuma seku likvidācijas mācībās "Balex Delta 2020" informēja Aizsardzības ministrijas Preses nodaļa.

Mācību "Balex Delta 2020" mērķis ir pārbaudīt Baltijas jūras reģiona apziņošanas sistēmas darbību un valstu gatavību iesaistīties kopīgā naftas piesārņojuma seku likvidācijas operācijā jūrā un piekrastē, kā arī pārbaudīt Eiropas civilās aizsardzības sistēmas darbību.

Mācību laikā naftas produktu vākšanai jūrā tiks izmantoti speciāli aprīkoti kuģi un aprīkojums naftas savākšanai piekrastē un ar naftu sasmērēto dzīvnieku attīrīšanas iekārtas.

Mācību scenārijs paredz divu tankkuģu sadursmi, kuras rezultātā ir notikusi būtiska naftas noplūde jūrā. Negadījuma radītais piesārņojums apdraud īpaši aizsargājamās jūras teritorijas un piekrastes dabas parku.

Dalībnieku uzdevums ir pēc iespējas ātrāk ierasties notikuma vietā, ierobežot noplūdušo naftas plankumu un uzsākt naftas produktu savākšanu no jūras virsmas.