ЛатвияLETA20 янв.

Mājokļu un vides departamenta direktoru Aļeksejenko no amata mēģinās atbrīvot ar tiesas lēmumu

Mājokļu un vides departamenta direktoru Anatoliju Aļeksejenko (GKR) no amata mēģinās atbrīvot ar tiesas lēmumu, vakardien preses konferencē informēja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

Viņš uzsvēra, ka amatpersonas atbrīvošana no amata nav pašmērķis. Taču, atklājot prettiesiskas darbības un savējo likšanu amatos, dome uz to reaģēs un šādas situācijas nepieļaus, teica mērs.

Departamenta direktora pienākumus pašlaik pilda departamenta direktora vietniece Inga Gulbe.

Kā preses konferencē informēja Mājokļu un vides komitejas priekšsēdētājs Edmunds Cepurītis (PP), pret Aļeksejenko ir sāktas divas disciplinārlietas

Pirmā lieta ir par ilgstošu interešu konfliktu, kurā viņš atradies, pieņemot lēmumus par savu bērnu māti. Tostarp pieņemtie lēmumi ir saistīti ar atalgojumu un prēmēšanu. Turklāt Aļeksejenko neesot veicis darbības, lai šo interešu konfliktu novērstu.

Otrā lieta saistīta ar Aļeksejenko bijušo sievu, kura tikusi algota departamentā. Šajā lietā esot saskatāmas fiktīvas nodarbinātības pazīmes. Ņemot vērā, ka šī lieta tiek izmeklēta, lai noskaidrotu visus apstākļus, Aļeksejenko atstādināts no amata, lai netraucētu informācijas iegūšanai.

Kā preses konferencē teica Rīgas pilsētas izpilddirektora padomnieks juridiskajos jautājumos Gints Knoks, ja tiks gūts apliecinājums fiktīvai nodarbinātībai, dome vērsīsies tiesībsargājošajās iestādēs.

Viņš ne noliedza, ne apstiprināja, ka disciplinārlietas ir saistītas ar Aļeksejenko bijušo sievu Veru Bobrovu un bērnu māti Ilonu Dimanti.

Jau tika ziņots, ka Aļeksejenko draudēja amata zaudēšana interešu konflikta dēļ, jo kļuva zināms, ka viņš departamentā algojis gan savu bijušo, gan arī esošo dzīvesbiedri.

Kā tika noskaidrots noskaidroja Rīgas domē, Aļeksejenko departamentā algojis savu bērnu māti Dimanti. Viņa pieņemta darbā no 2009.gada 1.oktobra.

Dimantes atalgojums noteikts 2264 eiro. Viņas darba pienākumos paredzēts vadīt, plānot, organizēt, kontrolēt un pilnveidot Finanšu un saimnieciskas pārvaldes darbu, nodrošināt pārvaldes noteikto funkciju un uzdevumu savlaicīgu un kvalitatīvu izpildi, nodrošināt un kontrolēt departamenta lietvedības procesu un tā atbilstību normatīvajiem aktiem.

Tāpat viņas uzdevumos bija nodrošināt dokumentu sakārtošanu un saglabāšanu departamenta struktūrvienībās un to atbilstību lietu nomenklatūrai, nodrošināt finanšu plānošanas un iepirkumu procesu norisi, pārraudzīt departamenta struktūrvienību nodrošinājumu ar nepieciešamajiem līdzekļiem un materiāliem un citi pienākumi.

Kā skaidroja Cepurītis, Aļeksejenko noliedzis, ka Dimante ir viņa dzīvesbiedre. Taču viņam nācies atzīt, ka viņa ir Aļeksejenko bērnu māte.

Cepurītis skaidroja, ka Aļeksejenko nonācis interešu konfliktā, jo veicis Dimantes darba novērtējumu, lēmis par prēmiju maksāšanu un pieņēmis citus lēmumus. Laikā, kad sākta pārbaude, Aļeksejenko šo vērtēšanu uzticējis departamenta direktora vietniecei, bet tas nav likvidējis interešu konfliktu, jo vietniece ir tiešā Aļeksejenko pakļautībā.

Kā preses konferencē skaidroja Rīgas domes amatpersonas, Dimanti no amata nav plānots atbrīvot, jo, atstādinot Aļeksejenko, interešu konflikts tiekot novērsts.

Kopš tika sākta disciplinārlieta, departamenta vadītājs ir saslimis un ilgstoši atrodas darba nespējā.

Tas savukārt ir liedzis saņemt paskaidrojumus attiecībā uz citu personu - Bobrovu, kura ir Aļeksejenko bijusī dzīvesbiedre. Vides departaments algo Bobrovu ārštatā. Viņas atalgojums noteikts 1050 eiro mēnesī.

Aļeksejenko iepriekš pauda, ka viņa atbrīvošana no amata būtu politiskā izrēķināšanās.

Viņš skaidroja, ka nav pieļāvis likuma pārkāpumus un nav iemesla atbrīvošanai no amata.

Departamenta direktors pauda pārliecību, ka tiesā uzvarēs un turpinās vadīs departamentu.