ЛатвияLETA9 февр.

Starp Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu amata kandidātiem - advokāte, prokurore, juristi

Uz Ekonomisko lietu tiesas tiesnešu amata vietām kandidē tiesnešu palīgi, juristi, arī kāda advokāte un prokurore, informēja Tiesu administrācija.

Starp desmit tiesnešu amatiem atlasītajiem kandidātiem ir Miķelis Zumbergs, Ļubova Kovaļa, Katarīna Sniedze, Vija Kalniņa, Ieva Jankovska, Aivars Latkovskis, Kaspars Vecozols, Dagnija Muceniece un Oksana Pulle-Čižova.

Zumbergs strādājis par tiesneša palīgu Augstākajā tiesā, tiesas konsultantu Administratīvā rajona tiesā, kā arī tiesneša palīgu Administratīvā rajona tiesā.

Kovaļas pieredzes ir saistīta ar virsprokurora vietnieces amatu Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūrā, vecākās inspektores amatu Valsts policijas Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldē, kā arī viņa strādājusi par juriskonsulti SIA "AP birojs".

Kalniņas līdzšinējo darba pieredzi veido juristes amats Tieslietu ministrijas Eiropas Savienības Tiesas departamentā, tieslietu redaktores vieta žurnāla "Jurista Vārds" redakcijā. Tāpat viņai ir pieredze vieslektores statusā LU Biznesa, ekonomikas un vadības fakultātē, kā arī strādājusi par juristi advokātu birojā "Rasa un Ešenvalds" un Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā.

Jankovska bijusi tiesneša palīdze Rīgas apgabaltiesas Civillietu tiesas kolēģijā, projektu vadītāja AS "Citadele banka", kā arī kredītu administratore VAS "Latvijas Hipotēku un zemes bankā".

Latkovskis guvis pieredzi kā Juridiskā un licencēšanas departamenta juriskonkults/vecākais juriskonsults Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, Civiltiesību departamenta komerctiesību nodaļas jurists/juriskonsults Tieslietu ministrijā, nacionālais eksperts Latvijas prezidentūras ES Padomes Komerctiesību darba grupā, Civiltiesību departamenta Vispārējo civiltiesību nodaļas juriskonsults Tieslietu ministrijā, Juridiskās nodaļas juriskonsults Uzņēmumu reģistrā un jurists SIA "Furors".

Vecozols guvis pieredzi kā vecākais juriskonsults Juridiskā un licencēšanas departamenta Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, jurists Civiltiesību departamenta Komerctiesību nodaļā Tieslietu ministrijā, nacionālais eksperts Latvijas prezidentūrā Eiropas Savienības Padomē. Viņš arī bijis Saeimas deputāta palīgs, bijis saistīts ar partiju "Jaunais laiks", kas vēlāk iekļāvās "Vienotībā".

Dagnija Muceniece guvusi pieredzi kā senatores palīdze Augstākas tiesas Senāta Civillietu departamentā, kā arī bijusi tiesas sēžu sekretāre Augstākajā tiesā.

Pulle-Čižova guvusi pieredzi kā zvērināta advokāte, maksātnespējas procesa administratore, šķīrējtiesnese Šķīrējtiesā "Rīgas arbitrāža". Tāpat strādājusi par juristi juridiskajā birojā "Ekslege".

Jau ziņots, ka uz jaunās tiesas amata vietām atlasīti desmit kandidāti no 95, kas bija pieteikušies izsludinātajā konkursā.

Ekonomisko lietu tiesai darbs jāsāk šā gada 31.martā.