ЛатвияLETA4 июн.

Ģirģens pagaidām atpūtīsies, bet vēlāk varētu turpināt politisko darbību

Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV) pēc ministra amata pamešanas pagaidām plāno atpūsties, bet vēlāk varētu turpināt politisko darbību.

Vaicāts par saviem nākotnes plāniem, Ģirģens atteica, ka viņu novērtējot ļoti daudzi no dažādām politiskajām partijām un organizācijām. Ģirģens neesot "dzinies pakaļ amatiem un varai", taču gribētu, lai "profesionāli cilvēki apvienojoties jēgpilni sāk strādāt valsts attīstībai".

Ģirģens nekomentēja, vai minētais nozīmē, ka viņš plāno mainīt partiju.

Aizejošais ministrs tuvākajās nedēļās atpūtīšoties ar ģimeni un tad atgriezīšoties "pie tiem procesiem, kurus ieplānoju". Ģirģens no "KPV LV" saraksta bija kandidējis Saeimas vēlēšanās, taču parlamentā ievēlēts netika, attiecīgi pēc ministra amata zaudēšanas viņam nav iespējas turpināt politisko darbību likumdevējā.

Ģirģens uzskata, ka, viņam vadot Iekšlietu ministriju (IeM), ir sāktas gadiem neveiktas vēsturiskas reformas, piemēram, izstrādāta Iekšējās drošības akadēmijas koncepcija. Tāpat liels darbs esot ieguldīts, lai apkarotu korupciju iekšlietu dienestos. Ģirģenam vadot IeM, amatos iecelti jauni dienestu priekšnieki, strādāts pie atalgojuma palielināšanas, dienestu infrastruktūras uzlabošanas un jaunu formastērpu ieviešanas.

Politiķis pauda gandarījumu, ka valstī ir respektēta nepieciešamība stiprināt iekšējo drošību, ko varot redzēt arī Valsts prezidenta Egila Levita retorikā.

"Jaunajai iekšlietu ministrei uz mūsu paveiktā darba bāzes būs jābauda augļi, pie kuriem ikdienā esam strādājuši," izteicās Ģirģens.

Vēršoties pie jaunās ministres, Ģirģens atzīmēja, ka valstī nav tikai Covid-19 pandēmija, kuras mazināšanā liels ieguldījums bija arī iekšlietu dienestiem, bet esot jāstrādā arī pie tā, lai uzņēmējiem būtu vieglāka dzīve, un jāsakārto finanšu sektors.

Jau ziņots, ka turpmāk koalīcija strādās bez partijas "KPV LV", tādējādi iekšlietu ministra amats būs jāpamet Ģirģenam.

Premjers Krišjānis Kariņš (JV) paziņoja, ka "KPV LV" pārtraucot dalību koalīcijā, šīs partijas pārraudzībā esošajiem ministru amatiem izvirzīs Mariju Golubevu (AP), Gati Eglīti (JKP), Jāni Vitenbergu (NA), bet izglītības un zinātnes ministres Ilgas Šuplinskas (JKP) vietā stāsies Anita Muižniece (JKP). Golubeva tiks virzīta par iekšlietu ministres kandidāti.